O víkendu 30.-31. března 2019 se v italské Veroně konal první dvojzávod evropského poháru v bikrosu. Na jedné z nejlepších a nejkvalitnějších drah v Evropě se sešlo 930 jezdců ze 40. zemí celého světa. Za Opavský bikrosový oddíl se na start postavil Jakub Klement v kategorii boy 13 a Václav Najser v kategorii boys 10.

 

Srovnání z vysokou světovou konkurencí bylo skutečně tvrdé a úroveň mezinárodního bikrosu je vysoká.

V sobotním závodě dokázal Vacláv Najser postoupit do čtvrtfinále, Jakub Klement dokonce do semifinále mezi 16 nejlepších.

V nedělním závodě dokázal Jakub Klement byl velice úspěšný a dosáhl na 9.místo. Tím si zajel svůj nejlepší výsledek v evropském poháru. Václav Najser bohužel po neúspěšných rozjížďkách nepostoupil ze základních jízd.

Oba dva jezdci se budou za tři týdny účastnit dalšího dílu evropského poháru v Belgickém Zolderu. O výsledcích Vás budeme informovat.

Aktuální novinky a informace

17. září 2020

V polovině září bikrosoví nadšenci zažili svůj vrchol sezóny v Benátkách nad Jizerou na závodech Mistrovství České republiky. V sobotu se jel závod jednotlivců a v neděli závod družstev. Na úvod byl slavnostně otevřen nový osmimetrový startovní pahorek, ze kterého závodí jezdci kategorie ELITE a JUNIOR. Po zpěvu hymny se na dráhu rozjeli 3 jezdci a za svými bajky nechali čoudit dýmovnice v barvách trikolory a za jásotu diváků dojeli až do cíle. A závody mohly začít.

Číst dále...

10. září 2020

První víkend v září se konal 9.-10. závod Moravské bikrosové ligy v Hranicích. Na tento poslední závod na Moravě se sjelo 205 závodníků nejen z Moravy ale i z Čech. Počasí bylo jako na houpačce v sobotu se závodníci pod chrániči potili a v neděli jim pro změnu pršelo na záda. Přesto se oba závody odjely a do Opavy to přineslo cenné kovy.

Číst dále...

31. červenec 2020

Na 25. a 26. července byl plánovaný 7. a 8. závod Moravské bikrosové ligy v Opavě. Opavský oddíl se chtěl pochlubit jak novým startovacím pahorkem, budovaným od podzimu 2019, tak provést i první zátěžovou zkoušku nově opláštěného startovacího bubnu. Bohužel nařízení vlády o omezení venkovních akcí jen do 100 osob mu tento bikrosový svátek překazila.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno