Pardubice, tři dny, tři závody, tři poháry pro BMX JANTAR OPAVA.

 

První dubnový víkend v Pardubicích závodilo celkem 567 závodníků. Už v pátek večer byl na skvěle připravené trati první závod sloučených kategorií, PRE RACE, který většina z 57 jezdců pojala jako trénink na nadcházející dva dny. V sobotu se jel KONTROLNÍ ZÁVOD REPREZENTACE, ve kterém jsme měli mezi 271 závodníky i 3 opavské jezdce. V kategorii B6 si Teodor Adamec ve finále vyjel pohár za páté místo. V nabité kategorii B11/12 jsme měli dva zástupce, Jan Kapler zvládl čtvrtfinálové jízdy, ale semifinálové ho již dál nepustily, Viktorie Adamcová těsně nepostoupila ze základních jízd. V neděli se jela VELKÁ CENA PARDUBICKÉHO KRAJE, na start se postavilo 239 bikrosáků, z Opavy nás přijel podpořit čtvrtý závodník Václav Najser, který v početné skupině B9/10 zajížděl ve všech rozjížďkách přední umístění, to potvrdil i ve finále a vybojoval 2.místo. V kategorii šestiletých závodníků o sobě dával už od základních jízd vědět opavský Teodor Adamec, který nakonec ve finálové jízdě ukázal všem záda a vybojoval parádní 1. místo. Těžká a konkurenčně nabitá kategorie B11/12, ve které závodili Viktorie Adamcová a Jan Kapler pro opavské jezdce poháry nepřinesla, ostudu však nikdo neudělal. Viktorie se oproti sobotnímu závodu zlepšila a její boje skončily ve čtvrtfinálových rozjížďkách, Honzu zastavily jízdy semifinálové. Všem závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci BMX JANTAR OPAVA. Už příští týden si závodníci změří své síly na dalších závodech v Míkovicích.

Aktuální novinky a informace

17. září 2020

V polovině září bikrosoví nadšenci zažili svůj vrchol sezóny v Benátkách nad Jizerou na závodech Mistrovství České republiky. V sobotu se jel závod jednotlivců a v neděli závod družstev. Na úvod byl slavnostně otevřen nový osmimetrový startovní pahorek, ze kterého závodí jezdci kategorie ELITE a JUNIOR. Po zpěvu hymny se na dráhu rozjeli 3 jezdci a za svými bajky nechali čoudit dýmovnice v barvách trikolory a za jásotu diváků dojeli až do cíle. A závody mohly začít.

Číst dále...

10. září 2020

První víkend v září se konal 9.-10. závod Moravské bikrosové ligy v Hranicích. Na tento poslední závod na Moravě se sjelo 205 závodníků nejen z Moravy ale i z Čech. Počasí bylo jako na houpačce v sobotu se závodníci pod chrániči potili a v neděli jim pro změnu pršelo na záda. Přesto se oba závody odjely a do Opavy to přineslo cenné kovy.

Číst dále...

31. červenec 2020

Na 25. a 26. července byl plánovaný 7. a 8. závod Moravské bikrosové ligy v Opavě. Opavský oddíl se chtěl pochlubit jak novým startovacím pahorkem, budovaným od podzimu 2019, tak provést i první zátěžovou zkoušku nově opláštěného startovacího bubnu. Bohužel nařízení vlády o omezení venkovních akcí jen do 100 osob mu tento bikrosový svátek překazila.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno