Poslední dubnový víkend se jely v Třinci první dva závody Moravské ligy. Počasí moc nepřálo, ale na účast to nemělo vliv. V sobotu se jelo za chladného, zamračeného počasí a dorazilo 160 jezdců, z nich bylo 18 z Opavy a podařilo se jim ukořistit 9 pohárů.

 

Svou závodní premiéru skvěle zvládl v kategorii 6ti letých Thomas Bilato, který dojel na 2. místě, ve finálové jízdě s ním závodili i Teodor Adamec (4.) a Vojtěch Kokošek (7.). V kategorii 7mi letých jezdců se až do finálo probojovali Daniel Tesař (6.) a Jakub Jíra (8.) v kategorii o rok starších závodníků jsme měli zastoupení tří jezdců, kdy krásné páté místo ukořistil Vilém Piskoř, jeho bratr Jáchym skončil devátý a ve finále bojoval i Tomáš Vícha, který však po pádu dojel na 8. místě. V kategorii desetiletých závodníků celý víkend kraloval Václav Najser, který jak v rozjížďkách, tak ve finále ukázal vždy všem svá záda a odvážel si zaslouženě dvě nejcennější trofeje, ve stejné kategorii si vyjela šestou příčku Aneta Šamarová. Na bednu se v sobotu podíval i náš zkušený závodník Jakub Klement, kategorie B13, který si svým brutálním finišem vysloužil druhou příčku. V neděli ráno začalo pršet a stav dráhy se rychle zhoršoval, závod se proto zkrátil na 3 základní jízdy, i přes nepřízeň počasí přijelo 145 jezdců. Nebyla nouze o pády takřka v každé rozjížďce, ale vše se zvládlo bez vážných úrazů. Pro Opavu to znamenalo z 16 ti jezdců BMX JANTAR OPAVA, 11krát účast ve finále a 7 pohárů domů. Další dva závody moravské ligy jsou na programu příští víkend na domácí trati v Městských sadech. Všem našim závodníkům děkujeme a přejeme, ať jim to šlape i do budoucna.

Výsledky: (sobota / neděle)
B6: Teodor Adamec 4./9., Thomas Bilato 2./4., Vojtěch Kokošek 7./5., B7: Jakub Jíra 8./8., Daniel Tesař 6./11.B8: Jachym Piskoř 9./7., Vilém Piskoř 5./4., Tomáš Vícha 8./3.B9: Václav Vícha 20./16.B10: Václav Najser 1./1., Aneta Šamarová 6./8.B11: Jan Kapler 8./16., Jakub Kubela 26./-, B12: Viktorie Adamcová 20./19.B13: Jakub Klement 2./6.B15: Aleš Barák 8./7.B17: Petr Jirouš 9./7., Příchozí: Adam Vícha 16./16.

Linda Adamcová

FOTO: Na druhém místě Thomas Bilato, skvělé umístění na svých prvních závodech.

Aktuální novinky a informace

17. září 2020

V polovině září bikrosoví nadšenci zažili svůj vrchol sezóny v Benátkách nad Jizerou na závodech Mistrovství České republiky. V sobotu se jel závod jednotlivců a v neděli závod družstev. Na úvod byl slavnostně otevřen nový osmimetrový startovní pahorek, ze kterého závodí jezdci kategorie ELITE a JUNIOR. Po zpěvu hymny se na dráhu rozjeli 3 jezdci a za svými bajky nechali čoudit dýmovnice v barvách trikolory a za jásotu diváků dojeli až do cíle. A závody mohly začít.

Číst dále...

10. září 2020

První víkend v září se konal 9.-10. závod Moravské bikrosové ligy v Hranicích. Na tento poslední závod na Moravě se sjelo 205 závodníků nejen z Moravy ale i z Čech. Počasí bylo jako na houpačce v sobotu se závodníci pod chrániči potili a v neděli jim pro změnu pršelo na záda. Přesto se oba závody odjely a do Opavy to přineslo cenné kovy.

Číst dále...

31. červenec 2020

Na 25. a 26. července byl plánovaný 7. a 8. závod Moravské bikrosové ligy v Opavě. Opavský oddíl se chtěl pochlubit jak novým startovacím pahorkem, budovaným od podzimu 2019, tak provést i první zátěžovou zkoušku nově opláštěného startovacího bubnu. Bohužel nařízení vlády o omezení venkovních akcí jen do 100 osob mu tento bikrosový svátek překazila.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno