Skvěle připravená trať v opavských Městských sadech hostila o víkendu 3. a 4.závod Moravské bikrosové ligy, přilehlý park se stal na tři dny kempem pro bikrosové nadšence a ačkoli předpovědi počasí nebyly zrovna příznivé, závodit přijelo takřka 300 jezdců.

O co nejlepší umístění ve svých kategoriích bojovalo na domácí trati 21 opavských bikrosáků, zastoupení jsme měli snad ve všech kategoriích. Za šestileté závodil Teodor Adamec, který v sobotu dosáhl na druhé místo, v neděli si vybojoval po nevydařeném startu pátou příčku, Vojtěch Kokošek dojel v sobotu 6. a v neděli se radoval ze svého prvního vítezství, domů si tak odvážel pohár nejcennější. Thomas Bilato po pádech v rozjížďkách na finálové jízdy nedosáhl. V Kategorii B7 zůstal v sobotních základních jízdách Jakub Jíra, ale náladu si vylepšil nedělním závodem a šestou příčkou, Danielu Tesařovi se dařilo lépe, v sobotu dojel šestý a v neděli těsně pod stupni vítězů čtvrtý. V kategorii o rok starších jezdců závodí dvojčata Piskořovi, kde se Jáchym do finálových bojů nedostal, ale Vilémovi se v sobotu povedla šestá příčka, Tomáš Vícha, který si často ustele v zatáčkách, se na domácí trati vyvaroval všech chyb a oba dny dojel na krásném třetím místě. Kluci Kryštof Liszok a Václav Vícha, kteří závodí v kategorii B9/10 neprošli sítem základních jízd, ale Aneta Šamarová se prala jako lvice a vyjela si oba dny bronzové postavení na bedně, Vaclav Najser potvrdil svou pověst jedničky a jak v sobotu, tak v neděli před sebe nikoho nepustil. Nejpočetnější kategorie 11/12, kde závodí hned dvě naše holky, nic neodpouští, Viktorie Adamcová s Jakubem Kubelou skončili v základních rozjížďkách, do semifinále se probojovali Alžběta Westová s Janem Kaplerem, který to v neděli držel krok s nejlepšími a ve finále vybojoval čtvrté místo. Matador Jakub Klement učil všechny třinácti a čtrnáctileté závodníky rychlé průlety a vysoké skoky, to mu zaslouženě vyneslo v obou závodech třetí místo. Patnáctiletý Petr Jirouš si své sobotní 8. místo v neděli vylepšil na 5. Náš nejstarší závodník Aleš Barák dojel oba dny na páté příčce. Všem našim závodníkům děkujeme za reprezentaci klubu, děkujeme všem rodičům za pomoc s organizací závodů a všem divákům za skvělou atmosféru.

Výsledky: sobota/neděle
B6: Teodor Adamec 2./5., Thomas Bilato 14./10., Vojtěch Kokošek 6./1., B7: Jakub Jíra 15./6., Daniel Tesař 6./4., B8: Jachym Piskoř 10./13., Vilém Piskoř 6./9., Tomáš Vícha 3./3., B9/10: Kryštof Liszok 27./-, Václav Najser 1./1., Aneta Šamarová 3./3., Václav Vícha 20./15., B11/12: Viktorie Adamcová 21./19., Jan Kapler 9./4., Jakub Kubela 28./25., Alžběta Westová 11./17., B13: Jakub Klement 3./3.B15: Petr Jirouš 8./5.B17: Aleš Barák 5./5., Příchozí: Adam Vícha 4./3., Maxim Michalčík 6./-

Linda Adamcová

FOTO: Opavští závodníci BMX JANTAR OPAVA ve svých nových dresech.

Aktuální novinky a informace

5. červenec 2019

Opava má historicky prvního Mistra republiky v BMX!!!

Číst dále...

5. červenec 2019

O víkendu se jely v Jeseníku další dva závody Moravské ligy. Páteční přívalový déšť dal dráze pořádně zabrat, ale pořadatelé udělali vše, co mohli, a závody se konaly. I přes nepříznivou předpověď počasí dorazilo závodit 260 závodníků. Největší klubové zastoupení měla Opava se svými 16ti jezdci.

Číst dále...

24. červen 2019

O víkendu se jel v Praze mezinárodní závod UCI King of Prague zařazený do olympijské klasifikace BMX pro Tokyo 2020, součástí byl i další dvojzávod Českého poháru. Účast úřadujícího Mistra světa v kategorii elite man Sylvaine André, spousta dalších špičkových závodníků z Austrálie, Argentiny, Francie, Švýcarska a dalších států sliboval velkou podívanou, kterou si nenechalo ujít takřka 600 závodníků a mezi nimi i devět opavských jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno