První červnový víkend se jely první závody v novém areálu v Zábřehu. Tuhle „kolaudaci“ si nemohli nechat ujít ani závodníci z Opavy a bylo je vidět. V sobotu se konal přebor Olomouckého kraje, kde závodilo skoro 120 jezdců všech kategorií. V B6 jsme měli nejpočetnější zastoupení a všichni kluci se probojovali až do velkého finále.

Nejlépe se dařilo Vojtěchovi Kokoškovi, který dojel 4., Teodor Adamec hned za ním pátý a Thomas Bilato osmý. V kategorii B7 nám chyběl zraněný Daniel Tesař, který fandil se sádrou. Jeho týmový kolega Jakub Jíra se postaral o finálovou účast a vybojoval pro Opavu šestou příčku.V kategorii osmiletých jsme díky Tomášovi Víchovi a jeho skvěle odjetým jízdám dosáhli na stupně vítězů a Tomáš se radoval z druhého místa, Jáchym Piskoř dojel pátý a Vilém Piskoř končil těsně před branami finále na 9.místě. Aneta Šamarová si odnášela pohár za páté místo v kategorii B10. V kategorii B11/12 do finále těsně nepostoupili Jan Kapler(9.) a Viktorie Adamcová (10.) a v kategorii B13/14 nám bronz vybojoval Jakub Klement.
V neděli se jel další závod Moravské ligy, na který dorazilo takřka 160 závodníků. Ačkoliv se závod vyvíjel pro 17 opavských závodníků přímo ukázkově,ve vyřazovacích sítech zůstala část oddílu uvězněna, ani finálové jízdy řadě našich závodníků nevyšly tak, jak by si představovali. Své kola „zahodili“ a tvrdost dráhy okusili Teodor Adamec, Vojtěch Kokošek i Tomáš Vícha, na bednu těsně nedosáhl ani Jakub Klement a Petr Jirouš, start nevyšel Václavovi Najserovi, který letos poprvé pustil na moravské lize někoho před sebe. Naopak skvěle zajel Jakub Jíra, který si pátou pozicí vylepšil své dosavadní maximum, stejně jako Viktorie Adamcová, která se mezi chlapci rvala jako lvice a ve svém prvním velkém finále si zajela pro parádní 6.místo. Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci BMX JANTAR OPAVA a do dalších bojů přejeme spoustu úspěchů.
Výsledky všech jezdců: sobota / neděle
B6: Adamec Teodor 5./8., Bilato Thomas 8./10., Kokošek Vojtěch 4./6. B7: Jíra Jakub 6./5. B8: Piskoř Jáchym5./9., Piskoř Vilém 9./13., Vícha Tomáš 2./8. B9/10: Najser Václav -/4., Šamarová Aneta 5./7., Vícha Václav -/18. B11/12: Adamcová Viktorie 10./6., Kapler Jan 9./10., Kubela Jakub -/ B13/14: Klement Jakub 3./4. B15: Jirouš Petr -/5. B17: Barák Aleš -/9. Příchozí: Vícha Adam 6./4.
Linda Adamcová

 

FOTO:
Stupně vítězů kategorie B8. Na druhém místě opavský Tomáš Vícha (vlevo) na pátém místě Jáchym Piskoř (vpravo)

Aktuální novinky a informace

22. květen 2020

Příprava bikrosové sezóny

     V této složité době, ikdyž to vypadá, že se oficiálně v bikrose toho moc neděje, náš oddíl nelení a poctivě se připravuje na začátek závodní sezóny. Na jedné straně se finišuje s přestavbou naší dráhy (ale o tom až jindy) a na straně druhé naši jezdci už začali s přípravou na novou sezónu. Do ní spadá jak individuální příprava, tak společné tréninky, z kterých děti mají největší radost, protože zde mohou poměřit své síly a leccos okoukat od svých starších oddílových kamarádů.  

      Ale určitě je nejlepší trénovat i s ostatními soupeři z jiných oddílu. Využili jsem nabídky spřáteleného oddílu BMX Utopia Zábřeh, který o víkendu          16.-17.5.2020 uspořádal BMX kemp na jejich dráze pod vedením Radomíra Hufa a Radima Osula Sousedíka. Z našeho oddílu se kempu zúčastnilo 7 jezdců. Počasí se vydařilo, děti dostaly v tréninku do těla, ale všichni měli radost, že se opět vidí a nálada byla super. Sobotní odpoledne bylo ukončeno jednoduchým závodem na 3 jízdy. Velice nás potěšilo, že i naše jezdce bylo vidět a v konkurenci více než 60 jezdců obstáli a obsadili i stupně vítězů. Nejlepší umístění našich jezdců: 1.místo Tomáš Vícha kategorie B9-10, 3.místo Vašek Najser v kategorii B11-12, 3.místo – Michal Kokošek kategorie Cruiser a 5.místo Daniel Tesař v kategorii B7-8.

      Už se všichni těšíme, že se opět sejdeme na některém z již plánovaných závodů a dáme si společně do těla. Bikrosu zdar!

Číst dále...

9. říjen 2019

V druhé polovině září se konal 11. - 12. závod Moravské bikrosové ligy. Tentokrát si přijelo zazávodit 187 jezdců do Brna Lískovce. Opavský oddíl v Brně reprezentovalo 19 závodníků.

Číst dále...

30. září 2019

UKONČENÍ ČESKÉHO POHÁRU BMX V PRAZE

V polovině září se konal v Praze-Bohnicích poslední dvojzávod Českého poháru BMX. Opavský oddíl jelo reprezentovat 9 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno