První červnový víkend se jely první závody v novém areálu v Zábřehu. Tuhle „kolaudaci“ si nemohli nechat ujít ani závodníci z Opavy a bylo je vidět. V sobotu se konal přebor Olomouckého kraje, kde závodilo skoro 120 jezdců všech kategorií. V B6 jsme měli nejpočetnější zastoupení a všichni kluci se probojovali až do velkého finále.

Nejlépe se dařilo Vojtěchovi Kokoškovi, který dojel 4., Teodor Adamec hned za ním pátý a Thomas Bilato osmý. V kategorii B7 nám chyběl zraněný Daniel Tesař, který fandil se sádrou. Jeho týmový kolega Jakub Jíra se postaral o finálovou účast a vybojoval pro Opavu šestou příčku.V kategorii osmiletých jsme díky Tomášovi Víchovi a jeho skvěle odjetým jízdám dosáhli na stupně vítězů a Tomáš se radoval z druhého místa, Jáchym Piskoř dojel pátý a Vilém Piskoř končil těsně před branami finále na 9.místě. Aneta Šamarová si odnášela pohár za páté místo v kategorii B10. V kategorii B11/12 do finále těsně nepostoupili Jan Kapler(9.) a Viktorie Adamcová (10.) a v kategorii B13/14 nám bronz vybojoval Jakub Klement.
V neděli se jel další závod Moravské ligy, na který dorazilo takřka 160 závodníků. Ačkoliv se závod vyvíjel pro 17 opavských závodníků přímo ukázkově,ve vyřazovacích sítech zůstala část oddílu uvězněna, ani finálové jízdy řadě našich závodníků nevyšly tak, jak by si představovali. Své kola „zahodili“ a tvrdost dráhy okusili Teodor Adamec, Vojtěch Kokošek i Tomáš Vícha, na bednu těsně nedosáhl ani Jakub Klement a Petr Jirouš, start nevyšel Václavovi Najserovi, který letos poprvé pustil na moravské lize někoho před sebe. Naopak skvěle zajel Jakub Jíra, který si pátou pozicí vylepšil své dosavadní maximum, stejně jako Viktorie Adamcová, která se mezi chlapci rvala jako lvice a ve svém prvním velkém finále si zajela pro parádní 6.místo. Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci BMX JANTAR OPAVA a do dalších bojů přejeme spoustu úspěchů.
Výsledky všech jezdců: sobota / neděle
B6: Adamec Teodor 5./8., Bilato Thomas 8./10., Kokošek Vojtěch 4./6. B7: Jíra Jakub 6./5. B8: Piskoř Jáchym5./9., Piskoř Vilém 9./13., Vícha Tomáš 2./8. B9/10: Najser Václav -/4., Šamarová Aneta 5./7., Vícha Václav -/18. B11/12: Adamcová Viktorie 10./6., Kapler Jan 9./10., Kubela Jakub -/ B13/14: Klement Jakub 3./4. B15: Jirouš Petr -/5. B17: Barák Aleš -/9. Příchozí: Vícha Adam 6./4.
Linda Adamcová

 

FOTO:
Stupně vítězů kategorie B8. Na druhém místě opavský Tomáš Vícha (vlevo) na pátém místě Jáchym Piskoř (vpravo)

Aktuální novinky a informace

17. září 2020

V polovině září bikrosoví nadšenci zažili svůj vrchol sezóny v Benátkách nad Jizerou na závodech Mistrovství České republiky. V sobotu se jel závod jednotlivců a v neděli závod družstev. Na úvod byl slavnostně otevřen nový osmimetrový startovní pahorek, ze kterého závodí jezdci kategorie ELITE a JUNIOR. Po zpěvu hymny se na dráhu rozjeli 3 jezdci a za svými bajky nechali čoudit dýmovnice v barvách trikolory a za jásotu diváků dojeli až do cíle. A závody mohly začít.

Číst dále...

10. září 2020

První víkend v září se konal 9.-10. závod Moravské bikrosové ligy v Hranicích. Na tento poslední závod na Moravě se sjelo 205 závodníků nejen z Moravy ale i z Čech. Počasí bylo jako na houpačce v sobotu se závodníci pod chrániči potili a v neděli jim pro změnu pršelo na záda. Přesto se oba závody odjely a do Opavy to přineslo cenné kovy.

Číst dále...

31. červenec 2020

Na 25. a 26. července byl plánovaný 7. a 8. závod Moravské bikrosové ligy v Opavě. Opavský oddíl se chtěl pochlubit jak novým startovacím pahorkem, budovaným od podzimu 2019, tak provést i první zátěžovou zkoušku nově opláštěného startovacího bubnu. Bohužel nařízení vlády o omezení venkovních akcí jen do 100 osob mu tento bikrosový svátek překazila.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno