O víkendu se jel v Praze mezinárodní závod UCI King of Prague zařazený do olympijské klasifikace BMX pro Tokyo 2020, součástí byl i další dvojzávod Českého poháru. Účast úřadujícího Mistra světa v kategorii elite man Sylvaine André, spousta dalších špičkových závodníků z Austrálie, Argentiny, Francie, Švýcarska a dalších států sliboval velkou podívanou, kterou si nenechalo ujít takřka 600 závodníků a mezi nimi i devět opavských jezdců.

Sobotní počasí s rekordními teplotami dalo zabrat i divákům, natož závodníkům, přesto však byly k vidění úžasné souboje kolo na kolo a nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Všichni naši závodníci si dokázali ve velké konkurenci udržet postavení v první dvacítce svých kategorií. Jakub Klement,Teodor Adamec, Vojtěch Kokošek a Václav Najser se dokonce probojovali až do velkého finále, kde poslední dva zmiňovaní obsadili stupně vítězů na stříbrné a bronzové příčce ve svých kategoriích. Neděle přinesla prudké ochlazení v podobě vydatného deště, který nebyl všem našim závodníkům úplně po chuti. Jindy vedoucí závodník Václav Najser se nedostal do velkého finále, skončil devátý. Jakub Jíra, Vilém a Jáchym Piskořovi si zajeli stejné výsledky jako předchozí den, Aneta Šamarová a Viktorie Adamcová si o místo pohoršily, Jakub Klement po pádu ve finále kategorie 13/14 dojel osmý, stejně jako Teodor Adamec v kategorii B6, kde kraloval Vojtěch Kokošek a dojel si fenomenální jízdou pro zlato. Všem závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci a přejeme jim spoustu úspěchů i v dalších závodech.

Výsledky: (sobota / neděle)
B6: Teodor Adamec 5/8, Vojtěch Kokošek 3/1, B7: Jakub Jíra 14/14, Jáchym Piskoř 19/19, Vilém Piskoř 18/-, B10: Václav Najser 2/9, Aneta Šamarová 12/13, B12: Viktorie Adamcová 20/21, B13/14: Jakub Klement 4/8

Na fotografii: nedělní vítěz kategorie B6: Vojta Kokošek

Aktuální novinky a informace

9. říjen 2019

V druhé polovině září se konal 11. - 12. závod Moravské bikrosové ligy. Tentokrát si přijelo zazávodit 187 jezdců do Brna Lískovce. Opavský oddíl v Brně reprezentovalo 19 závodníků.

Číst dále...

30. září 2019

UKONČENÍ ČESKÉHO POHÁRU BMX V PRAZE

V polovině září se konal v Praze-Bohnicích poslední dvojzávod Českého poháru BMX. Opavský oddíl jelo reprezentovat 9 jezdců.

Číst dále...

16. září 2019

OPAVŠTÍ BIKROSAŘI SBÍRALI ZLATO

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno