OPAVŠTÍ BIKROSAŘI SBÍRALI ZLATO

 

První víkend v září se znovu rozjela sezóna závodů bikrosu. Úvodní závod Moravské bikrosové ligy se konal v Přerově. Opavští bikrosaři si odtud dovezli 4 zlaté poháry.
Na první podzimní bikrosový závod Moravské ligy v Přerově dorazilo 152 jezdců. Opavský oddíl se po letní pauze také zúčastnil, a to v počtu 18 závodníků. V kategorii B6 za nás bojovali 3 jezdci. Dva z nich se probojovali do finále, kde Vojtěch Kokošek získal zlato a Thomas Bilato bronz. V kategorii B7 si po zlomenině ruky znovu zazávodil Daniel Tesař, který se dostal do finále a získal 8.místo. V kategorii B8 jsme opět viděli 3 naše jezdce. Nejlépe se umístil Tomáš Vícha, který získal stupínek nejvyšší a Vilém Piskoř si vyjel 4.místo. V kategorii B9-10 se probojovali do finále také 2 jezdci. Aneta Šamarová získala 8.místo a Václav Najser znovu bodoval a vyhrál další zlatý pohár. V kategorii B13-14 jsme mohli opět slavit. I Jakub Klement ukázal ve finálové jízdě soupeřům záda a dojel si pro zlato. Do finále se probojoval i v kategorii B15-16 Petr Jirouš a získal místo páté. Závod v Přerově byl pro opavský oddíl BMX velice zdařilý a budeme se těšit na úspěchy při dalších závodech.

Výsledky všech opavských jezdců:
Adam Vícha 12.,Teodor Adamec 11.,Vojtěch Kokošek 1.,Thomas Bilato 3., Daniel Tesař 8., Jakub Jíra 17., Jáchym Piskoř 9.. ,Vilém Piskoř 4., Tomáš Vícha 1., Václav Najser 1., Aneta Šamarová 8.; Václav Vícha 12., Jan Kapler 17., Jakub Kubela 24., Alžběta Westová 12., Jakub Klement 1., Viktorie Adamcová 19., Petr Jirouš 5.

Aktuální novinky a informace

17. září 2020

V polovině září bikrosoví nadšenci zažili svůj vrchol sezóny v Benátkách nad Jizerou na závodech Mistrovství České republiky. V sobotu se jel závod jednotlivců a v neděli závod družstev. Na úvod byl slavnostně otevřen nový osmimetrový startovní pahorek, ze kterého závodí jezdci kategorie ELITE a JUNIOR. Po zpěvu hymny se na dráhu rozjeli 3 jezdci a za svými bajky nechali čoudit dýmovnice v barvách trikolory a za jásotu diváků dojeli až do cíle. A závody mohly začít.

Číst dále...

10. září 2020

První víkend v září se konal 9.-10. závod Moravské bikrosové ligy v Hranicích. Na tento poslední závod na Moravě se sjelo 205 závodníků nejen z Moravy ale i z Čech. Počasí bylo jako na houpačce v sobotu se závodníci pod chrániči potili a v neděli jim pro změnu pršelo na záda. Přesto se oba závody odjely a do Opavy to přineslo cenné kovy.

Číst dále...

31. červenec 2020

Na 25. a 26. července byl plánovaný 7. a 8. závod Moravské bikrosové ligy v Opavě. Opavský oddíl se chtěl pochlubit jak novým startovacím pahorkem, budovaným od podzimu 2019, tak provést i první zátěžovou zkoušku nově opláštěného startovacího bubnu. Bohužel nařízení vlády o omezení venkovních akcí jen do 100 osob mu tento bikrosový svátek překazila.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno