OPAVŠTÍ BIKROSAŘI SBÍRALI ZLATO

 

První víkend v září se znovu rozjela sezóna závodů bikrosu. Úvodní závod Moravské bikrosové ligy se konal v Přerově. Opavští bikrosaři si odtud dovezli 4 zlaté poháry.
Na první podzimní bikrosový závod Moravské ligy v Přerově dorazilo 152 jezdců. Opavský oddíl se po letní pauze také zúčastnil, a to v počtu 18 závodníků. V kategorii B6 za nás bojovali 3 jezdci. Dva z nich se probojovali do finále, kde Vojtěch Kokošek získal zlato a Thomas Bilato bronz. V kategorii B7 si po zlomenině ruky znovu zazávodil Daniel Tesař, který se dostal do finále a získal 8.místo. V kategorii B8 jsme opět viděli 3 naše jezdce. Nejlépe se umístil Tomáš Vícha, který získal stupínek nejvyšší a Vilém Piskoř si vyjel 4.místo. V kategorii B9-10 se probojovali do finále také 2 jezdci. Aneta Šamarová získala 8.místo a Václav Najser znovu bodoval a vyhrál další zlatý pohár. V kategorii B13-14 jsme mohli opět slavit. I Jakub Klement ukázal ve finálové jízdě soupeřům záda a dojel si pro zlato. Do finále se probojoval i v kategorii B15-16 Petr Jirouš a získal místo páté. Závod v Přerově byl pro opavský oddíl BMX velice zdařilý a budeme se těšit na úspěchy při dalších závodech.

Výsledky všech opavských jezdců:
Adam Vícha 12.,Teodor Adamec 11.,Vojtěch Kokošek 1.,Thomas Bilato 3., Daniel Tesař 8., Jakub Jíra 17., Jáchym Piskoř 9.. ,Vilém Piskoř 4., Tomáš Vícha 1., Václav Najser 1., Aneta Šamarová 8.; Václav Vícha 12., Jan Kapler 17., Jakub Kubela 24., Alžběta Westová 12., Jakub Klement 1., Viktorie Adamcová 19., Petr Jirouš 5.

Aktuální novinky a informace

22. květen 2020

Příprava bikrosové sezóny

     V této složité době, ikdyž to vypadá, že se oficiálně v bikrose toho moc neděje, náš oddíl nelení a poctivě se připravuje na začátek závodní sezóny. Na jedné straně se finišuje s přestavbou naší dráhy (ale o tom až jindy) a na straně druhé naši jezdci už začali s přípravou na novou sezónu. Do ní spadá jak individuální příprava, tak společné tréninky, z kterých děti mají největší radost, protože zde mohou poměřit své síly a leccos okoukat od svých starších oddílových kamarádů.  

      Ale určitě je nejlepší trénovat i s ostatními soupeři z jiných oddílu. Využili jsem nabídky spřáteleného oddílu BMX Utopia Zábřeh, který o víkendu          16.-17.5.2020 uspořádal BMX kemp na jejich dráze pod vedením Radomíra Hufa a Radima Osula Sousedíka. Z našeho oddílu se kempu zúčastnilo 7 jezdců. Počasí se vydařilo, děti dostaly v tréninku do těla, ale všichni měli radost, že se opět vidí a nálada byla super. Sobotní odpoledne bylo ukončeno jednoduchým závodem na 3 jízdy. Velice nás potěšilo, že i naše jezdce bylo vidět a v konkurenci více než 60 jezdců obstáli a obsadili i stupně vítězů. Nejlepší umístění našich jezdců: 1.místo Tomáš Vícha kategorie B9-10, 3.místo Vašek Najser v kategorii B11-12, 3.místo – Michal Kokošek kategorie Cruiser a 5.místo Daniel Tesař v kategorii B7-8.

      Už se všichni těšíme, že se opět sejdeme na některém z již plánovaných závodů a dáme si společně do těla. Bikrosu zdar!

Číst dále...

9. říjen 2019

V druhé polovině září se konal 11. - 12. závod Moravské bikrosové ligy. Tentokrát si přijelo zazávodit 187 jezdců do Brna Lískovce. Opavský oddíl v Brně reprezentovalo 19 závodníků.

Číst dále...

30. září 2019

UKONČENÍ ČESKÉHO POHÁRU BMX V PRAZE

V polovině září se konal v Praze-Bohnicích poslední dvojzávod Českého poháru BMX. Opavský oddíl jelo reprezentovat 9 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno