Minulý víkend se konal další dvojzávod ze seriálu Moravské bikrosové ligy tentokrát v Uničově. Závod si nenechalo ujít většina jezdců z Moravy, ale pár nadšenců dorazilo i z Čech, kde se letos bikrosová liga nejede. Celkem přijelo poměřit své bikrosové umění 171 závodníků.

Už během pátečního odpoledního tréninku začalo pršet a déšť neustál až do ranních hodin, tak závodníci čekali, zda bude trať sjízdná a zda se sobotní závod vůbec pojede. Ale pořádající uničovský oddíl byl připraven na vše. Nasadil těžkou techniku a dráhu ještě před sobotními tréninky opravil a zbavil se všudypřítomného bahna a závody mohly odstartovat. Trať byla sice měkká, tak se jezdci museli spokojit jen se třemi rozjížďkami, ale určitě se bylo na co dívat.
V sobotu poprvé přijeli vyzkoušet své dovednosti na BMX kolech noví benjamínci opavského oddílu a směle se postavili na trať. Mezi nejmenšími neregistrovanými jezdci zabojovali Adam Kukla a Hanuš Jandek, který vévodil ve svém 1. závodě a ve finále vybojoval bronz. Svůj um na kole potvrdil i v neděli, kdy dojel čtvrtý. V sobotu mezi těmi staršími neregistrovanými jezdci byl další nováček Matěj Kukla a v neděli si vzpomněl na své bikrosové dětství v nejstarší kategorii nelicenčních jezdců Karel Klement a získal 5. místo.
U licenčních jezdců naše barvy hájili v kategorii B7 4 borci, z nichž se do finále dostal pouze Teodor Adamec a oba dva dny obhájil 7. místo. Ostatní tři, stejně jako Daniel Tesař z kategorie B8, skončili v obou závodech v semifinále. V kategorii B9 jsme čekali na riskantní jízdy Tomáše Víchy, který už v rozjížďkách své protivníky nechával daleko za sebou. V sobotu s přehledem postoupil do finále, kde skončil sedmý. V neděli nebyl ve své kůži a v semifinálové jízdě zaspal na startu, a i když dokázal předjet další tři své soupeře, na postup do finále to nestačilo. V B11 se představila Aneta Šamarová a klukům ukázala, že i holky mají v bikrosu své místo. V sobotu šlápla do pedálů a dojela si pro neoblíbenou bramborovou čtvrtou příčku. V neděli se jí postup do finále nezdařil. V kategorii B13/14 si to s kluky rozdala další bikrosová „růže“ Viktorie Adamcová, které se postup ze semifinále nezdařil. V této kategorii závodil také ostřílený závodník Jakub Klement, který v rozjížďkách neměl konkurenci. Ale ve finále nás hodně napínal. V sobotu mu na startu spadla noha, ale na dráze měl dost času předjet všechny soupeře až na jednoho a bral krásný druhý flek. Svoje umístění suverénně obhájil také v neděli. Také naši začínající cruisery se stále vylepšují, ale na postup do finále to ještě není.

 

Výsledky MBL Uničov: (sobota/neděle)
Neregistrovaní jezdci: Hanuš Jandek 3/4, Adam Kukla 11/-, Matěj Kukla 9/-, Karel Klement -/5.
Licenční jezdci: B7: Teodor Adamec 7/7, Thomas Bilato 10/13, Adam Vícha 15/16, Vojtěch Kokošek 13/12, B8: Daniel Tesař 11/11, B9: Tomáš Vícha 7/9, B11: Aneta Šamarová 4/13, B13/14: Viktorie Adamcová 14/17, Jakub Klement 2/2, Cruiser 30+: Michal Kokošek 11/10, Tomáš Vícha st. 16/-.

 

Aktuální novinky a informace

31. červenec 2020

Na 25. a 26. července byl plánovaný 7. a 8. závod Moravské bikrosové ligy v Opavě. Opavský oddíl se chtěl pochlubit jak novým startovacím pahorkem, budovaným od podzimu 2019, tak provést i první zátěžovou zkoušku nově opláštěného startovacího bubnu. Bohužel nařízení vlády o omezení venkovních akcí jen do 100 osob mu tento bikrosový svátek překazila.

Číst dále...

23. červenec 2020

7. 8. dvojzávod Moravské bikrosové ligy pořádaný našim opavským oddílem pojedeme v Brně Lískovci!!
Ahoj všem příznivcům našeho oddílu a všem co se chystali tento víkend k nám na závody. Bohužel akce, na kterou jsme se dlouho připravovali nemůže proběhnout v Opavě, která spadá do restrikcemi spoutaného moravskoslezského kraje. Je to škoda, protože jsme se chtěli pochlubit novým startovním pahorkem, první rovinkou a dráhou v parádní kondici. Škoda.

Číst dále...

23. červenec 2020

Minulý víkend se konal další dvojzávod ze seriálu Moravské bikrosové ligy tentokrát v Uničově. Závod si nenechalo ujít většina jezdců z Moravy, ale pár nadšenců dorazilo i z Čech, kde se letos bikrosová liga nejede. Celkem přijelo poměřit své bikrosové umění 171 závodníků.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno