Po dvou letech se Bikrosklub Jeseník znovu zhostil možnosti upořádat 3. a 4. kolo Moravské bikrosové ligy. Po 14denním odpočinku se do boje o poháry zaregistrovalo 175 jezdců z Čech, Moravy i Německa. I opavský bikrosový oddíl SK Jantar vyslal poměřit své síly 17 závodníků.

Mezi nelicečními jezdci v kategorii nejmladších se poprvé rozhodl závodit pětiletý Štěpán Piskoř. V překonávání hrbolaté dráhy byl úspěšný a dojel až do finále, kde skončil na 5. místě. Spolu s ním si finálovou jízdu zajela i Matylda Kudličková. Ta skončila na bedně s bronzovým pohárem. Další úspěch Opava zažila mezi licečními závodníky a to v kategorii B8: tam se do finále prosadili Thomas Bilato a Vojtěch Kokošek. Thomas skončil jako osmý a Vojta si vyjel bronzový pohár. Dobře našlápnuto měl v kategorii B10 i Tomáš Vícha, který ve finále vyrazil z rampy v čele závodníků, ale bohužel na prvním skoku špatně dopadl a dojel osmý. V kategorii 24palcových kol Cruiser jsme měli dalšího nováčka v závodním poli, trenéra opavských riderů Petra Pechníka. Ten spolu se svými dvěma oddílovými kolegy proháněl mezi ostatními borci velice úspěšně. Jediný postoupil do finále a dojel na 6. místě. Nejlépe z opavských si v sobotu vedl v kategorii B15/16 Jakub Klement. Ten nenechal nic náhodě a ve 4 rozjížďkách z  5, stejně tak i ve finále projel cílem jako první a získal zlato.

V neděli po ranních bouřkách a přívalových deštích vypadala bikrosová dráha v Jeseníku spíš jako ring pro zápas v bahně. Pořadatelé ale nelenili dráhu, vysušili a nedělní 4. kolo MBL mohlo odstartovat. Na svůj první závod dorazil i přes nepřízeň počasí další pětiletý borec Dominik Francek. Spolu se Štěpánem Piskořem šlapali jako o život a vyplatilo se to. Štěpán Piskoř si polepšil a skončil na stupních vítězů na 3. místě a Dominik si ze svého 1. závodu odvezl pohár za 5. místo. Svůj první závod si také přijeli vyzkoušet sourozenci Elisabeth a Alexandr Botosovi. Lépe si vedl Alex, který skončil ve své kategorii starších nelicečních na 2. místě. V licenčních jezdcích si svoje skóre oproti sobotě vylepšila v kategorii B6 Zoe Hanáková. Ta ve finálovém boji získala místo šesté. V kategorii B7 se nejlépe dařilo Šimonovi Řehulkovi, stejně jako Danielovi Tesařovi v kategorii B9. Oba jeli finále a dojeli osmí. V kategorii B8 obhájil své sobotní 3. místo Vojta Kokošek. V kategorii B12 jsme mohli ve finále vidět i Anetu Šamarovou, která dojela na 6. místě. Také v kategorii Cruiser si naši jezdci oproti sobotě polepšili. Michal Kokošek získal stříbro a Petr Pechník skončil na místě čtvrtém.

Výsledky MBL Jeseník : (sobota/neděle):

Nelicenční: Štěpán Piskoř 5./3., Dominik Francek -/4., Matylda Kudličková 3./-, Mikuláš Kudlička 14./-, Alexandr Botos -/2., Elisabeth Botos -/14, B6: Tomáš Elbl 12./-,  Zoe Hanáková 9./6., B7: Hanuš Jandek 12./-, Šimon Řehulka 13./8., B8: Vojtěch Kokošek 3./3., Thomas Bilato 8./ 9., B9, Daniel Tesař 13./8., B10: Tomáš Vícha  8./-.,  Jáchym Piskoř  14./8., Vilém Piskoř 9./6., B11/B12: Aneta Šamarová -./6., B15/16: Jakub Klement 1./ -., Cruiser: Michal Kokošek 9./ 2., Tomáš Vícha st. 14./-, Petr Pechník 6./4.

Aktuální novinky a informace

21. červenec 2021

Po dvou letech se Bikrosklub Jeseník znovu zhostil možnosti upořádat 3. a 4. kolo Moravské bikrosové ligy. Po 14denním odpočinku se do boje o poháry zaregistrovalo 175 jezdců z Čech, Moravy i Německa. I opavský bikrosový oddíl SK Jantar vyslal poměřit své síly 17 závodníků.

Číst dále...

9. červenec 2021

O prvním prázdninovém víkendu se poprvé v historii opavského bikrosu konaly na místní dráze v Opavských městských sadech závody nejvyšší kategorie a to Český pohár v bikrosu. Na místní dráze tedy závodily ti nejlepší jezdci z celé ČR. Na víkendový dvojzávod nastoupilo 200 jezdců. Za místní oddíl SK Jantar Opava nastoupilo dohromady 22 jezdců, kteří byli rozprostřeni napříč všemi kategoriemi od nejmenších šestiletých až po elitní jezdce dospělých kategorií.

Číst dále...

29. červen 2021

O parném červnovém víkendu se uskutečnili první dva závody Moravské bikrosové ligy. Ani teploty přes 30°C neodradily nadšence bikrosu a Třinec uvítal na své dráze 180 závodníků. Opavský oddíl se zúčastnil v rekordním počtu 22 jezdců. 

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno