Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

V kategorii B6 opavské barvy hájili 2 jezdci, Zoe Hanáková a Matěje Kukla. V sobotu se podařilo postoupit do semifinále jen Matějovi a celkově skončil na 15. místě. V neděli ho Zoe vystřídala do semifinále postoupila a skončila také patnáctá. Další, kterému se do semifinále podařilo postoupit byl v kategorii B8 Vojta Kokošek. Ten sice v sobotu další postup do finále nezvládl a skončil jedenáctý, ale v neděli se mu postup do finále povedl. Ve finálové jízdě špatně vystartoval a dojel na 8. místě. V této kategorii se v neděli podařilo do semifinále dostat i Adamovi Kuklovi. Celkově skončil šestnáctý. V kategorii B10 jsme měli jednoho z favoritů Adama Peterka, který vždy bojuje o stupně nejvyšší. V sobotu zabojoval a vyjel si bronz a v neděli svůj výsledek ještě vylepšil a dovezl si stříbrný pohár. Také v kategorii B12 zabojovala Aneta Šamarová, do semifinále se dostala s přehledem a oba dny skončila na 12. místě. I v kategorii Cruiser, kde se jede na 24- palcových kolech, jsme mohli vidět opavského ridera Michala Kokoška. Ten oba dva dny postoupil do semifinále, v sobotu skončil na 11. a v neděli na 14. místě. Největší radost nám udělal Jakub Klement, který si v těžké konkurenci kategorie B15/16 jako mladší v této kategorii v sobotu vybojoval zlato. V neděli ho bohužel v základní rozjížďce vytlačil z dráhy a zranil jeho soupeř z Benátek nad J. a Kubu tak vyřadil z boje o poháry. V této kategorii se také skvěle vedlo Robinovi Peterkovi, který se oba dny dostal do finále a dojel na 6. místě.

Výsledky ČP Míkovice: (sobota/neděle):

B6: Zoe Hanáková 19./15., Matěj Kukla 15./17., B7: Šimon Řehulka 23./25., B8: Vojtěch Kokošek 11./8., Adam Kukla 19./16., B9: Daniel Tesař: 27./19., B10: Adam Peterek 3./2., Vilém Piskoř 19./22., Jáchym Piskoř 26./24., B12: Aneta Šamarová 12./ 12., B15/16: Jakub Klement 1./-, Robin Peterek 6./6., Cruiser: Michal Kokošek 11./ 14.

Aktuální novinky a informace

21. červenec 2022

 O prvním prázdninovém víkendu se ve dnech 2. - 3. 7. 2022 v Praze – Řepích uskutečnil největší bikrosový závod roku – MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY BMX 2022. V sobotu se konalo Mistrovství ČR BMX jednotlivců a v neděli se pokračovalo závodem družstev. Na start jednotlivců se postavilo celkem 400 jezdců. Z Opavy přijelo do Prahy 18 jezdců reprezentovat oddíl SK Jantar Opava. Medailové umístění vybojovali hned dva oddíloví jezdci. Titul Mistra ČR v kategorii B16 zaslouženě vyjel Jakub Klement, který se navíc může pyšnit vůbec nejrychlejším časem všech jízd sobotního závodu. Bronzovým medailistou se na tomto mistroství stal Adam Peterek v kategorii B11. I ostatní opavské jantary bylo v Praze vidět.

Číst dále...

30. červen 2022

Po 3 letech se znovu sešli bikrosoví nadšenci a závodníci v přerovských lagunách na 9.-10. závodě Moravské bikrosové ligy. Dráha byla připravena v perfektním stavu a celý víkend si zde užilo skoro 160 jezdců. Z Opavy jsme zde mohli vidět závodit 13 jezdců. Mezi nimi jsme měli hned 3 nováčky, kteří se poprvé postavili do závodní rampy, aby poměřili svoje schopnosti se soupeři.

Číst dále...

23. červen 2022

Ani v úporných vedrech si 334 závodníků z celé republiky nenechalo ujít 3.- 4. závod Českého poháru BMX na nejmodernější dráze v Česku v Benátkách nad Jizerou. Tato dráha včetně svého SX pahorku pro elitní jezdce, může směle konkurovat evropských drahám pořádajícím závody Evropského poháru BMX. Opavský oddíl SK Jantar vyrazilo reprezentovat 11 jezdců. Ti zde měli velmi těžkou a početnou konkurenci, ale přesto je bylo vidět a nevedli si špatně.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno