V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

V sobotu se závodilo v kategoriích jednotlivců. V kategorii nejmladších B6 jsme mohli vidět Matěje Kuklu, který na MČR bojoval poprvé. Nepodařilo se mu probojovat dál ze základních rozjížděk, ale určitě si ze závodu dovezl řadu zkušeností. V kategorii B8 bojovali za opavské barvy hned 4 závodníci. Teodor Adamec a Adam Kukla skončili po základních jízdách, Thomasovi Bilato se podařilo postoupit do semifinále, ve kterém dojel šestý a skončil celkově na 14. místě. Vojtěch Kokošek v této kategorii dopadl nejlépe, postoupil až do finále, kde dojel na 6. místě. V kategorii B9 bojoval o postup ze základních rozjížděk Daniel Tesař, ale nepovedlo se. V kategorii B10 jsme měli 3 bojovníky. Dvojčata Jáchyma a Viléma Piskořovi a Adama Peterka. Adam se jediný s přehledem dostal do finále. Ve finálové jízdě bojoval se dvěma domácími pardubickými jezdci. Jen tito dva dojeli do cíle před ním a Adam Peterek, tak jediný z Opavy skončil na stupních vítězů a domů přivezl pohár za 3. místo. V kategorii B12 s kluky poměřila své síly Aneta Šamarové, která skončila po základních rozjížďkách a celkově devatenáctá. Také v kategorii B13 se těsně ze základních jízd nepovedlo postoupit Honzovi Kaplerovi, ten skončil sedmnáctý. V kategorii B15 jsme měli další dva favority Jakuba Klementa a Robina Peterka. Oba se probojovali do finále, kde po nepodařeném startu Jakub Klement jen těsně předjel Adama a skončil na 5. místě. Adam Peterek tedy dojel na místě šestém. V nové kategorie Girls 14+ jela svůj závod Viktorie Adamcová. Ta ve finálové jízdě skončila na 5. místě. V kategorii Cruiser 40+ se mezi ostřílenými bikrosaři snažil prosadit Michal Kokošek. Postup do semifinále se mu povedl, ale tam jeho boj skončil. Celkově skončil na 14. místě.

V neděli se jel závod družstev. Opavský Jantar reprezentovala 4 družstva. Nejlépe dopadlo družstvo Jantar 1, ve složení Vojtěch Kokošek (B8), Adam Peterek (B10), Robin Peterek (B15) a Jakub Klement (B15). Toto družstvo se z celkého počtu 72 družstev umístilo na 10. místě.

Výsledky MČR jednotlivců:
B6: Matěj Kukla 21., B8: Vojtěch Kokošek 6., Thomas Bilato 14., Teodor Adamec 18., Adam Kukla 24., B9: Daniel Tesař 32., B10: Adam Peterek 3., Vilém Piskoř 38, Jáchym Piskoř 36., B12: Aneta Šamarová 19., B13: Jan Kapler 17.,G14+: Viktorie Adamcová 5., B15: Jakub Klement 5., Robin Peterek 6., Cruiser: Michal Kokošek 14.

Aktuální novinky a informace

22. září 2021

V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

Číst dále...

8. září 2021

Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

Číst dále...

27. srpen 2021

Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno