V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

V sobotu se závodilo v kategoriích jednotlivců. V kategorii nejmladších B6 jsme mohli vidět Matěje Kuklu, který na MČR bojoval poprvé. Nepodařilo se mu probojovat dál ze základních rozjížděk, ale určitě si ze závodu dovezl řadu zkušeností. V kategorii B8 bojovali za opavské barvy hned 4 závodníci. Teodor Adamec a Adam Kukla skončili po základních jízdách, Thomasovi Bilato se podařilo postoupit do semifinále, ve kterém dojel šestý a skončil celkově na 14. místě. Vojtěch Kokošek v této kategorii dopadl nejlépe, postoupil až do finále, kde dojel na 6. místě. V kategorii B9 bojoval o postup ze základních rozjížděk Daniel Tesař, ale nepovedlo se. V kategorii B10 jsme měli 3 bojovníky. Dvojčata Jáchyma a Viléma Piskořovi a Adama Peterka. Adam se jediný s přehledem dostal do finále. Ve finálové jízdě bojoval se dvěma domácími pardubickými jezdci. Jen tito dva dojeli do cíle před ním a Adam Peterek, tak jediný z Opavy skončil na stupních vítězů a domů přivezl pohár za 3. místo. V kategorii B12 s kluky poměřila své síly Aneta Šamarové, která skončila po základních rozjížďkách a celkově devatenáctá. Také v kategorii B13 se těsně ze základních jízd nepovedlo postoupit Honzovi Kaplerovi, ten skončil sedmnáctý. V kategorii B15 jsme měli další dva favority Jakuba Klementa a Robina Peterka. Oba se probojovali do finále, kde po nepodařeném startu Jakub Klement jen těsně předjel Adama a skončil na 5. místě. Adam Peterek tedy dojel na místě šestém. V nové kategorie Girls 14+ jela svůj závod Viktorie Adamcová. Ta ve finálové jízdě skončila na 5. místě. V kategorii Cruiser 40+ se mezi ostřílenými bikrosaři snažil prosadit Michal Kokošek. Postup do semifinále se mu povedl, ale tam jeho boj skončil. Celkově skončil na 14. místě.

V neděli se jel závod družstev. Opavský Jantar reprezentovala 4 družstva. Nejlépe dopadlo družstvo Jantar 1, ve složení Vojtěch Kokošek (B8), Adam Peterek (B10), Robin Peterek (B15) a Jakub Klement (B15). Toto družstvo se z celkého počtu 72 družstev umístilo na 10. místě.

Výsledky MČR jednotlivců:
B6: Matěj Kukla 21., B8: Vojtěch Kokošek 6., Thomas Bilato 14., Teodor Adamec 18., Adam Kukla 24., B9: Daniel Tesař 32., B10: Adam Peterek 3., Vilém Piskoř 38, Jáchym Piskoř 36., B12: Aneta Šamarová 19., B13: Jan Kapler 17.,G14+: Viktorie Adamcová 5., B15: Jakub Klement 5., Robin Peterek 6., Cruiser: Michal Kokošek 14.

Aktuální novinky a informace

21. červenec 2022

 O prvním prázdninovém víkendu se ve dnech 2. - 3. 7. 2022 v Praze – Řepích uskutečnil největší bikrosový závod roku – MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY BMX 2022. V sobotu se konalo Mistrovství ČR BMX jednotlivců a v neděli se pokračovalo závodem družstev. Na start jednotlivců se postavilo celkem 400 jezdců. Z Opavy přijelo do Prahy 18 jezdců reprezentovat oddíl SK Jantar Opava. Medailové umístění vybojovali hned dva oddíloví jezdci. Titul Mistra ČR v kategorii B16 zaslouženě vyjel Jakub Klement, který se navíc může pyšnit vůbec nejrychlejším časem všech jízd sobotního závodu. Bronzovým medailistou se na tomto mistroství stal Adam Peterek v kategorii B11. I ostatní opavské jantary bylo v Praze vidět.

Číst dále...

30. červen 2022

Po 3 letech se znovu sešli bikrosoví nadšenci a závodníci v přerovských lagunách na 9.-10. závodě Moravské bikrosové ligy. Dráha byla připravena v perfektním stavu a celý víkend si zde užilo skoro 160 jezdců. Z Opavy jsme zde mohli vidět závodit 13 jezdců. Mezi nimi jsme měli hned 3 nováčky, kteří se poprvé postavili do závodní rampy, aby poměřili svoje schopnosti se soupeři.

Číst dále...

23. červen 2022

Ani v úporných vedrech si 334 závodníků z celé republiky nenechalo ujít 3.- 4. závod Českého poháru BMX na nejmodernější dráze v Česku v Benátkách nad Jizerou. Tato dráha včetně svého SX pahorku pro elitní jezdce, může směle konkurovat evropských drahám pořádajícím závody Evropského poháru BMX. Opavský oddíl SK Jantar vyrazilo reprezentovat 11 jezdců. Ti zde měli velmi těžkou a početnou konkurenci, ale přesto je bylo vidět a nevedli si špatně.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno