Po 3 letech se znovu sešli bikrosoví nadšenci a závodníci v přerovských lagunách na 9.-10. závodě Moravské bikrosové ligy. Dráha byla připravena v perfektním stavu a celý víkend si zde užilo skoro 160 jezdců. Z Opavy jsme zde mohli vidět závodit 13 jezdců. Mezi nimi jsme měli hned 3 nováčky, kteří se poprvé postavili do závodní rampy, aby poměřili svoje schopnosti se soupeři.

V kategorii nejmladších nelicenčních jezdců do 6 let se v obou závodních dnech dařilo Dominikovi Franckovi. Ve vyrovnaném souboji si v sobotu odnášel 2. místo a v neděli po neskutečném boji na poslední rovince si dojel pro zlato. V další kategorii nelicenčních jezdců 7/8 let jsme mohli v sobotu vidět Jana Eszlera a Vojtěcha Kuběje, který si přišel bikrosové závodění vyzkoušet poprvé. Honza se probojoval až do finále, kde skončil osmý. Vojta skončil na 9.místě. Ještě větší úspěch v neděli v této kategorii měl další nováček Maxim Stein, který se ve svém 1. závodě dojel pro stříbrný pohár. Nedělního závodu se v této kategorii zúčastnil také Tomáš Elbl a vybojoval 9.příčku. Kategorii B7 obhajovala oddíl jediná opavská dívka Zoe Hanáková, která se v sobotu umístila na 12.pozici a v neděli bohužel sestoupila na místo čtrnácté. V kategorii B8 v sobotu jsme mohli vidět Šimona Řehulku, který obsadil celkovou 12.pozici. V početnější kategorii B9 oddíl opavské barvy hájili celkem 3 jezdci. Nejlépe si v obou dnech vedl Vojtěch Kokošek, který ve finálových jízdách bojoval až do poslední chvíle o stupně nejvyšší a vyšlapal si bronz. Stabilní výkon také převedl jeho týmový kolega Thomas Bilato, v sobotu nebyl spokojen se svým 10. místem, tak do nedělního závodu dal všechno a podařilo se mu dostal do finále, kde zabodoval a vyjel si 5.místo. Třetí z kategorie devítiletých Adam Kukla závodil pouze v sobotu, kde skončil na 14.místě. Kategorie B11/12 byla zastoupena Tomášem Víchou, kterému se dařilo lépe až v nedělním závodě. V sobotu obsadil 15.místo a v neděli se probojoval do finále, kde po nevydařeném startu dojel jako osmý. V kategorii Cruiser oddíl standardně reprezentoval Michal Kokošek. V obou dnech se dostal do finále, kde v sobotu skončil na 4. místě a v neděli na 5. místě. Ve stejné kategorii v neděli poprvé startoval další nováček Rostislav Francek. Ten si zkusil svůj 1.závod mezi protřelými borci a jen těsně nepostoupil do finále a skončil na 9.místě.

Celkové umístění (sobota/neděle):

Nelicenční 6: Dominik Francek 2./1., Nelicenční 7/8: Tomáš Elbl -/9., Jan Eszler 8./-, Vojtěch Kuběj 9./-, Maxim Stein -/2., B7: Zoe Hanáková 12./14. B8: Šimon Řehulka 12./-, B9: Thomas Bilato 10./5., Vojtěch Kokošek 3./3., Adam Kukla 14./-, B11/12: Tomáš Vícha 15./8., Cruiser: Michal Kokošek 4./5., Rostislav Francek -/9.

Aktuální novinky a informace

21. červenec 2022

 O prvním prázdninovém víkendu se ve dnech 2. - 3. 7. 2022 v Praze – Řepích uskutečnil největší bikrosový závod roku – MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY BMX 2022. V sobotu se konalo Mistrovství ČR BMX jednotlivců a v neděli se pokračovalo závodem družstev. Na start jednotlivců se postavilo celkem 400 jezdců. Z Opavy přijelo do Prahy 18 jezdců reprezentovat oddíl SK Jantar Opava. Medailové umístění vybojovali hned dva oddíloví jezdci. Titul Mistra ČR v kategorii B16 zaslouženě vyjel Jakub Klement, který se navíc může pyšnit vůbec nejrychlejším časem všech jízd sobotního závodu. Bronzovým medailistou se na tomto mistroství stal Adam Peterek v kategorii B11. I ostatní opavské jantary bylo v Praze vidět.

Číst dále...

30. červen 2022

Po 3 letech se znovu sešli bikrosoví nadšenci a závodníci v přerovských lagunách na 9.-10. závodě Moravské bikrosové ligy. Dráha byla připravena v perfektním stavu a celý víkend si zde užilo skoro 160 jezdců. Z Opavy jsme zde mohli vidět závodit 13 jezdců. Mezi nimi jsme měli hned 3 nováčky, kteří se poprvé postavili do závodní rampy, aby poměřili svoje schopnosti se soupeři.

Číst dále...

23. červen 2022

Ani v úporných vedrech si 334 závodníků z celé republiky nenechalo ujít 3.- 4. závod Českého poháru BMX na nejmodernější dráze v Česku v Benátkách nad Jizerou. Tato dráha včetně svého SX pahorku pro elitní jezdce, může směle konkurovat evropských drahám pořádajícím závody Evropského poháru BMX. Opavský oddíl SK Jantar vyrazilo reprezentovat 11 jezdců. Ti zde měli velmi těžkou a početnou konkurenci, ale přesto je bylo vidět a nevedli si špatně.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno