Ukončení sezóny Moravské bikrosové ligy se tentokrát zhostil Uničov. Ani podzimní sychravé počasí, které panovalo první říjnový víkend, neodradilo 245 jezdců zajet si poměřit své síly před zimní pauzou. Z Opavy dorazila reprezentovat bikrosový oddíl SK Jantar početná skupina 21 jezdců.

V kategorii nejmladších nelicenčních jezdců Dominik Francek obhajoval svou pozici z předchozích závodů v Brně a vybojoval opět bednu.V sobotu to byl bronz a v neděli stříbro. V kategorii nelicenčních 7/8letých nastoupili na start za opavský oddíl rovnou 4 jezdci a 2 dosáhli až na nejvyšší stupně. Maxim Stein vybojoval zlato a Šimon Manderla poprvé vyzávodil na nedomovské dráze rovnou bronz. Jan Eszler zůstal na 11. pozici a Vojtěch Kuběj na 15. příčce. V neděli už v závodě pokračovali jen 2 z nich a zůstali těsně pod bednou. Jan Eszler dojel čtvrtý a Vojta Kuběj oproti nevydařené sobotě získal 5. místo. Kategorii nelicenčních 9/10letých oddíl hájili 2 opavští jezdci. Elisabeth Botos nezajela vůbec špatně, v sobotu to jistila 6. pozice a v neděli 7. příčka. Druhým jezdcem Opavy, který si na jiné dráze, než jeho domácí vyzkoušel poprvé zazávodit byl Filip Manderla s konečným umístěním na 13. pozici.

V kategorii licenčních B6 nastoupili na start 2 opavští jezdci. Oběma se podařilo dostat až do finále. Matěj Kukla v sobotu dojel osmý a v neděli se dokázal posunout dopředu až na 5. příčku. Týmový kolega Štěpán Piskoř závodil jen sobotu a dojel šestý. V kategorii B7 zavodila opavská jezdkyně Zoe Hanáková. Skončila po základních rozjížďkách a v sobotu skončila dvacátá a v neděli si o jedno místo polepšila. Šimon Řehulka v kategorii B8 skončil v sobotu celkově na 22. místě a v neděli si o pár příček polepšil. V kategorie B9 s 3 jezdci opavského oddílu se bylo na co koukat. Nejlépe se dařilo Vojtěchovi Kokoškovi, který se v sobotu probojoval do finálové jízdy, kde skončil šestý. V neděli se vyhecoval ještě k lepšímu výkonu a dojel si rovnou pro bronz. Za Vojtou zůstal v obou dnech Thomas Bilato, a to na 12. příčce v sobotu, a v neděli se dokázal i z horší startovací pozice na rampě posunout až na 5.příčku. Poslední z nich Adam Kukla skončil v sobotu i v neděli před branou semifinále. V kategorii B10 jsme mohli vidět jen Daniela Tesaře, který zůstal za postupujícími do semifinálových jízd. V kategorii B11/12 reprezentovali Opavu další 3 opavští jezdci. Nejúspěšnější byl Alexandr Botos s umístěním na 19. pozici v sobotu a v neděli si o 2 příčky polepšil. Za ním pak ještě zůstali bratři Jáchym a Vilém Piskořovi. V sobotu si přijela zazávodit i Aneta Šamarová v kategorii B13/14, kterou těsně minul postup do semifinále a zůstala celkově na 17. příčce. V kategorii nejrychlejších jezdců B15/16 nezklamal náš nejznámější oddílový jezdec Jakub Klement, který získal v sobotu stříbro a v neděli dojel čtvrtý. Překvapením nakonec bylo zastoupení i v kategorii Cruiser. Po zranění na domácí dráze nastoupil v neděli na start i Michal Kokošek. Po zdravotní odmlce obstál velmi zdatně a umístil se na 7. příčce.

Na závěr sezóny bylo v Uničově vyhodnoceno i celkové pořadí jezdců všech kol Moravské ligy, kde měl i opavský oddíl své zastoupení. Na oceňovaných pozicích se umístili 4 opavští jezdci. Jakub Klement (B15/16) získal druhé místo, Vojtěch Kokošek (B9) a Michal Kokošek (Cruiser) skončili oba stejně na 5. pozici a nejmladší jezdec Matěj Kukla (B6) na 8. místě. Všem jezdcům patří velká gratulace a přejeme hodně úspěchů do dalších startů v nadcházející sezóně 2023.

Celkové umístění MBL Uničov (so/ne):
Nelicenční 6: Dominik Francek 3./2., Nelicenční 7: Maxim Stein 1./-., Šimon Manderla 3./-., Jan Eszler 11./4., Vojtěch Kuběj 15./5., Nelicenční 9/10: Elizabeth Botos 6./7., Filip Manderla 13./-., B6: Matěj Kukla 8./5., Štěpán Piskoř 6./-., B7: Zoe Hanáková 20./19., B8: Šimon Řehulka 22./18., B9: Vojtěch Kokošek 6./3., Thomas Bilato 12./5., Adam Kukla 19./18., B10: Daniel Tesař 22./21., B11/12: Alexander Botos 19./17., Vilém Piskoř 21./-., Jáchym Piskoř 24./-., B13/14: Aneta Šamarová 17./-.,B15/16: Jakub Klement 2./4., Cruiser: Michal Kokošek -./7.

Aktuální novinky a informace

7. listopad 2023

První říjnový víkend se uskutečnily závody Moravské bikrosové ligy v Uničově, které byly zároveň spojeny se závěrečným vyhlášením výsledků tohoto seriálu pro sezónu 2023. Z opavského oddílu dorazilo na závěrečné závody celkem 21 jezdců.

Číst dále...

10. říjen 2023

O víkendu 23. a 24.9. 2023 opět dostal opavský oddíl BMX SK JANTAR Opava možnost hostit další dvojzávod Moravské bikrosové ligy. Navzdory počasí přijelo svoje síly poměřit 206 jezdců nejen z České republiky, ale i Polska, Litvy a Slovenka. V rekordním počtu 36 jezdců nastoupil i domácí oddíl, který měl zastoupení napříč všemi kategoriemi.

Číst dále...

10. říjen 2023

Druhý zářijová víkend proběhl 7. a 8. závod Českého poháru, kterého se pro letošní sezónu zhostil Třinec. I přes tropické teploty, které v tuto roční dobu panovaly, předvedli všichni jezdci skvělé výkony. Opavský oddíl přijelo reprezentovat a poprat o nejlepší umístění celkem 13 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno