Ukončení sezóny Moravské bikrosové ligy se tentokrát zhostil Uničov. Ani podzimní sychravé počasí, které panovalo první říjnový víkend, neodradilo 245 jezdců zajet si poměřit své síly před zimní pauzou. Z Opavy dorazila reprezentovat bikrosový oddíl SK Jantar početná skupina 21 jezdců.

V kategorii nejmladších nelicenčních jezdců Dominik Francek obhajoval svou pozici z předchozích závodů v Brně a vybojoval opět bednu.V sobotu to byl bronz a v neděli stříbro. V kategorii nelicenčních 7/8letých nastoupili na start za opavský oddíl rovnou 4 jezdci a 2 dosáhli až na nejvyšší stupně. Maxim Stein vybojoval zlato a Šimon Manderla poprvé vyzávodil na nedomovské dráze rovnou bronz. Jan Eszler zůstal na 11. pozici a Vojtěch Kuběj na 15. příčce. V neděli už v závodě pokračovali jen 2 z nich a zůstali těsně pod bednou. Jan Eszler dojel čtvrtý a Vojta Kuběj oproti nevydařené sobotě získal 5. místo. Kategorii nelicenčních 9/10letých oddíl hájili 2 opavští jezdci. Elisabeth Botos nezajela vůbec špatně, v sobotu to jistila 6. pozice a v neděli 7. příčka. Druhým jezdcem Opavy, který si na jiné dráze, než jeho domácí vyzkoušel poprvé zazávodit byl Filip Manderla s konečným umístěním na 13. pozici.

V kategorii licenčních B6 nastoupili na start 2 opavští jezdci. Oběma se podařilo dostat až do finále. Matěj Kukla v sobotu dojel osmý a v neděli se dokázal posunout dopředu až na 5. příčku. Týmový kolega Štěpán Piskoř závodil jen sobotu a dojel šestý. V kategorii B7 zavodila opavská jezdkyně Zoe Hanáková. Skončila po základních rozjížďkách a v sobotu skončila dvacátá a v neděli si o jedno místo polepšila. Šimon Řehulka v kategorii B8 skončil v sobotu celkově na 22. místě a v neděli si o pár příček polepšil. V kategorie B9 s 3 jezdci opavského oddílu se bylo na co koukat. Nejlépe se dařilo Vojtěchovi Kokoškovi, který se v sobotu probojoval do finálové jízdy, kde skončil šestý. V neděli se vyhecoval ještě k lepšímu výkonu a dojel si rovnou pro bronz. Za Vojtou zůstal v obou dnech Thomas Bilato, a to na 12. příčce v sobotu, a v neděli se dokázal i z horší startovací pozice na rampě posunout až na 5.příčku. Poslední z nich Adam Kukla skončil v sobotu i v neděli před branou semifinále. V kategorii B10 jsme mohli vidět jen Daniela Tesaře, který zůstal za postupujícími do semifinálových jízd. V kategorii B11/12 reprezentovali Opavu další 3 opavští jezdci. Nejúspěšnější byl Alexandr Botos s umístěním na 19. pozici v sobotu a v neděli si o 2 příčky polepšil. Za ním pak ještě zůstali bratři Jáchym a Vilém Piskořovi. V sobotu si přijela zazávodit i Aneta Šamarová v kategorii B13/14, kterou těsně minul postup do semifinále a zůstala celkově na 17. příčce. V kategorii nejrychlejších jezdců B15/16 nezklamal náš nejznámější oddílový jezdec Jakub Klement, který získal v sobotu stříbro a v neděli dojel čtvrtý. Překvapením nakonec bylo zastoupení i v kategorii Cruiser. Po zranění na domácí dráze nastoupil v neděli na start i Michal Kokošek. Po zdravotní odmlce obstál velmi zdatně a umístil se na 7. příčce.

Na závěr sezóny bylo v Uničově vyhodnoceno i celkové pořadí jezdců všech kol Moravské ligy, kde měl i opavský oddíl své zastoupení. Na oceňovaných pozicích se umístili 4 opavští jezdci. Jakub Klement (B15/16) získal druhé místo, Vojtěch Kokošek (B9) a Michal Kokošek (Cruiser) skončili oba stejně na 5. pozici a nejmladší jezdec Matěj Kukla (B6) na 8. místě. Všem jezdcům patří velká gratulace a přejeme hodně úspěchů do dalších startů v nadcházející sezóně 2023.

Celkové umístění MBL Uničov (so/ne):
Nelicenční 6: Dominik Francek 3./2., Nelicenční 7: Maxim Stein 1./-., Šimon Manderla 3./-., Jan Eszler 11./4., Vojtěch Kuběj 15./5., Nelicenční 9/10: Elizabeth Botos 6./7., Filip Manderla 13./-., B6: Matěj Kukla 8./5., Štěpán Piskoř 6./-., B7: Zoe Hanáková 20./19., B8: Šimon Řehulka 22./18., B9: Vojtěch Kokošek 6./3., Thomas Bilato 12./5., Adam Kukla 19./18., B10: Daniel Tesař 22./21., B11/12: Alexander Botos 19./17., Vilém Piskoř 21./-., Jáchym Piskoř 24./-., B13/14: Aneta Šamarová 17./-.,B15/16: Jakub Klement 2./4., Cruiser: Michal Kokošek -./7.

Aktuální novinky a informace

5. říjen 2022

Ukončení sezóny Moravské bikrosové ligy se tentokrát zhostil Uničov. Ani podzimní sychravé počasí, které panovalo první říjnový víkend, neodradilo 245 jezdců zajet si poměřit své síly před zimní pauzou. Z Opavy dorazila reprezentovat bikrosový oddíl SK Jantar početná skupina 21 jezdců.

Číst dále...

21. září 2022

I přes nepřízeň počasí, které panovalo o bikrosovém víkendu na Moravě, zavítalo na 11. a 12. závod Moravské bikrosové ligy v Brně – Novém Lískovci bezmála 200 jezdců. Opavské barvy Jantaru přijelo hájit celkem 14 jezdců.

Číst dále...

5. září 2022

O víkendu měla Opava tu čest hostit na dráze bikrosového oddílu SK JANTAR Opava nejvyšší bikrosovou soutěž Český pohár BMX. Bikros jako olympijský sport získává jak v České republice, tak v Opavě stále více fanoušků a závodů se účastní rok od roku více jezdců. V Opavě jsme mohli vidět 260 jezdců a opavský oddíl zde reprezentovalo 27 závodníků.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno