Zahájení sezóny Moravské bikrosové ligy se zhostil o třetím dubnovém víkendu oddíl Utopia Zábřeh. Všechny překvapilo zimní počasí, ale i tak přijelo poměřit své dovednosti po zimní pauze skoro 150 jezdců. Z Opavy se během závodního víkendu na start postavilo 18 riderů.

Nejmladší jezdkyní v kategorii nelicenčních do 6 let byla Viktorie Špičáková. Na svých prvních závodech se probojovala až do finále, kde po startu na prvním skoku spadla, ale dojela na 7. místě. V kategorii licenčních B7 obhajoval opavské barvy Dominik Mitura. V sobotu skončil na 5. pozici a v neděli svůj výsledek vylepšil a získal bronz. V kategorie B8 si Dominik Francek dojel v sobotu pro bronz a v neděli pro stříbro, také Matěj Kukla si svůj sobotní 5.flek v neděli vylepšil a získal místo čtvrté. V kategorii B9 Zoe Hanáková předvedla lepší výkon neděli, kde skončila na celkové 6. příčce. Její týmový kolega Vojtěch Kuběj oba dny skončil za první desítkou. V kategorie B10 Opavu reprezentovali Sebastián Hoďák a Šimon Řehulka. Sebíkovi se lépe dařilo v sobotu, kde postoupil do finále a skončil jako sedmý. V kategorii B11 se prostřídali během závodního víkendu celkem 4 opavští jezdci. Nejlépe se v obou dnech dařilo Vojtěchovi Kokoškovi, kde si dvakrát dojel pro bronz. Thomas Bilato se také probojoval do finále, v sobotu dojel pátý a v neděli se posunul na 4. příčku. Sebastian Skupina a Teodor Adamec se do finálové osmičky neprobojovali. V kategorii B12 Daniel Tesař také skončil před branami finále. V kategorii B13/14 závodili bratři Jáchym a Vilém Piskořovi. Větší štěstí měl Vilém, který v sobotu vybojoval 4. pozici. V neděli se také probojoval do finálové jízdy, ve které dojel na 7. pozici. Kategorie B15/16 si přijeli zazávodit 2 opavské dračice Viktorie Adamcová a Aneta Šamarová. Pád v jedné z jízd rozhodl o jejich osudu a jejich závod skončil před branami finále. V kategorii Cruiser se oba dny podařilo Michalovi Kokoškovi postoupit do finále, kde získal v sobotu 4.místo a v neděli 5.místo. Všem závodníkům přejeme hodně úspěchů v bikrosové sezóny!

Celkové umístění 1. a 2. závodu MBL Zábřeh (sobota/neděle)

Nelicenční: Viktorie Špičáková 7./-.; Licenční jezdci: B7: Dominik Mitura 5./3.; B8: Matěj Kukla 5./4., Dominik Francek 3./2.; B9: Zoe Hanáková 9./6., Vojtěch Kuběj 16./13.; B10: Sebastian Hoďák 7./9., Šimon Řehulka -/13.; B11: Thomas Bilato 5./4., Vojtěch Kokošek 3./3., Sebastian Skupina 14./-., Teodor Adamec -/11.; B12: Daniel Tesař 16./14.; B13/14: Vilém Piskoř 4./7., Jáchym Piskoř 15./14.; B15/16: Viktorie Adamcová -/12., Aneta Šamarová -/13.; Cruiser: Michal Kokošek 4./5.

Aktuální novinky a informace

22. květen 2024

První dva závody Českého poháru BMX se letos v květnu konaly na bikrosové dráze v Brně-Lískovci. Pořadatelé měli tu čest přivítat 330 jezdců z celé republiky, ale také Slovenska a Maďarska. Za Opavu přijelo závodit 20 riderů.

Číst dále...

8. květen 2024

Pořádání 3. a 4. závodu Moravské ligy BMX se pro tentokrát zhostil oddíl Laguna Cycles Team Přerov. Z opavského oddílu přijelo pokořit největší skok na dráze tzv. „přerovského zubra“ 14 jezdců.

Číst dále...

30. duben 2024

Zahájení sezóny Moravské bikrosové ligy se zhostil o třetím dubnovém víkendu oddíl Utopia Zábřeh. Všechny překvapilo zimní počasí, ale i tak přijelo poměřit své dovednosti po zimní pauze skoro 150 jezdců. Z Opavy se během závodního víkendu na start postavilo 18 riderů.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno