Pokračování v pořadí 5. a 6. závodu Moravské ligy se pro tentokrát zhostil oddíl Tufír Team Míkovice. Z Opavy vyrazilo do prosluněných Míkovic poměřit své síly celkem 18 jezdců.

V kategorii nelicenčních jezdců zastupovala Opavu Viktorie Špičáková pouze v sobotu, kde si vyjela celkově 5. místo. V kategorii B8 licenčních jezdců se nejlépe dařilo Dominikovi Franckovi, kde si v obou závodních dnech vybojoval cenné kovy. V sobotu získal bronz, v neděli svůj výsledek vylepšil a bral stříbro. Jeho týmový kolega v kategorii Matěj Kukla taky v obou závodních dnech utrhl umístění na vyhlašovaných pozicích do 5. místa. V kategorii B9 se do finálové jízdy probojovala Zoe Hanáková, ve které si vyjela konečnou 8. pozici. V neděli ji ve finále vystřídal Maxim Stein s celkovým umístěním na 5. pozici. Ve stejné kategorii závodili také Vojtěch Kuběj a Jan Vavruša, kteří skončili v semifinále. V kategorii B10 na start nastoupili 3 opavští jezdci. Nejlépe se dařilo Víťovi Uherovi, který se v obou dnech probojoval do finálových jízd. Lepší výsledek předvedl v neděli, kde si vyjel stříbrnou příčku. Ve stejné kategorii bojovali o umístění také Sebastian Hoďák a Šimon Řehulka, kteří skončili v obou závodních dnech v semifinálových jízdách. V kategorii B11 závodilo v opavských barvách celkem 5 jezdců. Nejlépe se dařilo dvojici „Bilato - Kokošek“. V sobotu se do finále probojoval Vojta Kokošek, který skončil na 7. místě a v neděli ho vystřídal Thomas Bilato, s celkovým umístěním na 4. pozici. V semifinálových jízdách v této kategorii skončili Sebastian Skupina, Adam Kukla a Teodor Adamec. Kategorii B15/16 zastupoval Vašek Najser, který v obou závodních dnech vybojoval místo na bedně. V sobotu obsadil 2. příčku a v neděli si vybojoval zlato. Ve stejné kategorii s ním bojovala Aneta Šamarová, která v obou závodních dnech zůstala za první desítkou. Kategorii Cruiser hájil Michal Kokošek, kterému se podařilo do finálové jízdy probojovat v neděli, kde skončil na celkové 8. pozici. Před letní pauzou čekají jezdce ještě jeden dvojzávod Moravské ligy, který bude hostit Bikros Team Vyškov.

Celkové umístění 3. a 4. závodu MBL Míkovice (sobota/neděle)
Nelicenční jezdci: Viktorie Špičáková 5./-; Licenční jezdci: B8: Matěj Kukla 4./5., Dominik Francek 3./2.; B9: Zoe Hanáková 8./17., Vojtěch Kuběj 17./-.; Jan Vavruša 18./18., Maxim Stein -/5.; B10: Vít Uher 7./2., Sebastian Hoďák 14./12., Šimon Řehulka 16./16.; B11: Thomas Bilato 10./4., Vojtěch Kokošek 7./16., Sebastian Skupina 24./21.; Adam Kukla 13./10. , Teodor Adamec 18./11. ;B15/16: Václav Najser 2./1. , Aneta Šamarová 19./14. Cruiser: Michal Kokošek 9./8.

Aktuální novinky a informace

30. květen 2024

Pokračování v pořadí 5. a 6. závodu Moravské ligy se pro tentokrát zhostil oddíl Tufír Team Míkovice. Z Opavy vyrazilo do prosluněných Míkovic poměřit své síly celkem 18 jezdců.

Číst dále...

22. květen 2024

První dva závody Českého poháru BMX se letos v květnu konaly na bikrosové dráze v Brně-Lískovci. Pořadatelé měli tu čest přivítat 330 jezdců z celé republiky, ale také Slovenska a Maďarska. Za Opavu přijelo závodit 20 riderů.

Číst dále...

8. květen 2024

Pořádání 3. a 4. závodu Moravské ligy BMX se pro tentokrát zhostil oddíl Laguna Cycles Team Přerov. Z opavského oddílu přijelo pokořit největší skok na dráze tzv. „přerovského zubra“ 14 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno