Poslední květnový víkend se konečně rozjela bikrosová sezóna úvodními závody v Pardubicích. Ikdyž se tyto závody pořádaly ještě v omezeném režimu dle vládního nařízení z důvodu koronavirové pandemie, závodů se zúčastnilo více než 270 jezdců. Závody byly rozděleny do dvou bloků. Dopoledne se jeli kategorie B6-B10 a Cruiser a odpoledne kategorie B11-B17+ a JM/EM. Z opavského oddílu jelo poměřit své síly 5 jezdců.

V kategorii B7 nás reprezentoval Vojta Kokošek, který se v sobotu probojoval do semifinále, ale v neděli skončil po základních rozjížďkách. Celkově skončil na 12. a 11. místě. V kategorii B9-10 hájil naše barvy Vašek Vícha a v rozjížďkách si vedl dobře, bohužel oba dny skončil v této nejpočetnější kategorii ve čtvrtfinále. V celkovém pořadí byl na 23. a 26. místě. V kategorii Cruiser do 40 si zajel svou premiéru Michal Kokošek, který zakončil svou druhou rozjížďku pádem a skončil s naraženým břichem v místní nemocnici a nedělního závodu se již bohužel nezúčastnil. V odpoledním bloku nás reprezentoval v kategorii B11-12, který v sobotu probojoval až do semifinále a skončil celkově 14. V neděli si polepšil dostal se až do finále kde obsadil 7.místo. V kategorii B13-14 neměla mezi ostřílenými jezdci lehkou pozici naše Viktorka Adamcová, která v těžké konkurenci ze sebe vydala maximum a obsadila 33. a 38.místě. Závodní sezóna nám tedy začala, a přestože se většina závodů přesunula do prázdninových termínu, těšíme se, že naši závodníci ještě ukáží svoje skryté vlohy.

Aktuální novinky a informace

7. duben 2021

Opavský oddíl se rozhodl umožnit trénování jezdcům ostatních oddílu BMX na naší dráze v Opavě.
Pro tyto jezdce byla stanovena výše poplatků za trénování takto:

Číst dále...

17. září 2020

V polovině září bikrosoví nadšenci zažili svůj vrchol sezóny v Benátkách nad Jizerou na závodech Mistrovství České republiky. V sobotu se jel závod jednotlivců a v neděli závod družstev. Na úvod byl slavnostně otevřen nový osmimetrový startovní pahorek, ze kterého závodí jezdci kategorie ELITE a JUNIOR. Po zpěvu hymny se na dráhu rozjeli 3 jezdci a za svými bajky nechali čoudit dýmovnice v barvách trikolory a za jásotu diváků dojeli až do cíle. A závody mohly začít.

Číst dále...

10. září 2020

První víkend v září se konal 9.-10. závod Moravské bikrosové ligy v Hranicích. Na tento poslední závod na Moravě se sjelo 205 závodníků nejen z Moravy ale i z Čech. Počasí bylo jako na houpačce v sobotu se závodníci pod chrániči potili a v neděli jim pro změnu pršelo na záda. Přesto se oba závody odjely a do Opavy to přineslo cenné kovy.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno