Poslední květnový víkend se konečně rozjela bikrosová sezóna úvodními závody v Pardubicích. Ikdyž se tyto závody pořádaly ještě v omezeném režimu dle vládního nařízení z důvodu koronavirové pandemie, závodů se zúčastnilo více než 270 jezdců. Závody byly rozděleny do dvou bloků. Dopoledne se jeli kategorie B6-B10 a Cruiser a odpoledne kategorie B11-B17+ a JM/EM. Z opavského oddílu jelo poměřit své síly 5 jezdců.

V kategorii B7 nás reprezentoval Vojta Kokošek, který se v sobotu probojoval do semifinále, ale v neděli skončil po základních rozjížďkách. Celkově skončil na 12. a 11. místě. V kategorii B9-10 hájil naše barvy Vašek Vícha a v rozjížďkách si vedl dobře, bohužel oba dny skončil v této nejpočetnější kategorii ve čtvrtfinále. V celkovém pořadí byl na 23. a 26. místě. V kategorii Cruiser do 40 si zajel svou premiéru Michal Kokošek, který zakončil svou druhou rozjížďku pádem a skončil s naraženým břichem v místní nemocnici a nedělního závodu se již bohužel nezúčastnil. V odpoledním bloku nás reprezentoval v kategorii B11-12, který v sobotu probojoval až do semifinále a skončil celkově 14. V neděli si polepšil dostal se až do finále kde obsadil 7.místo. V kategorii B13-14 neměla mezi ostřílenými jezdci lehkou pozici naše Viktorka Adamcová, která v těžké konkurenci ze sebe vydala maximum a obsadila 33. a 38.místě. Závodní sezóna nám tedy začala, a přestože se většina závodů přesunula do prázdninových termínu, těšíme se, že naši závodníci ještě ukáží svoje skryté vlohy.

Aktuální novinky a informace

22. září 2021

V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

Číst dále...

8. září 2021

Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

Číst dále...

27. srpen 2021

Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno