Minulý víkend se konal další dvojzávod ze seriálu Moravské bikrosové ligy tentokrát v Uničově. Závod si nenechalo ujít většina jezdců z Moravy, ale pár nadšenců dorazilo i z Čech, kde se letos bikrosová liga nejede. Celkem přijelo poměřit své bikrosové umění 171 závodníků.

Už během pátečního odpoledního tréninku začalo pršet a déšť neustál až do ranních hodin, tak závodníci čekali, zda bude trať sjízdná a zda se sobotní závod vůbec pojede. Ale pořádající uničovský oddíl byl připraven na vše. Nasadil těžkou techniku a dráhu ještě před sobotními tréninky opravil a zbavil se všudypřítomného bahna a závody mohly odstartovat. Trať byla sice měkká, tak se jezdci museli spokojit jen se třemi rozjížďkami, ale určitě se bylo na co dívat.
V sobotu poprvé přijeli vyzkoušet své dovednosti na BMX kolech noví benjamínci opavského oddílu a směle se postavili na trať. Mezi nejmenšími neregistrovanými jezdci zabojovali Adam Kukla a Hanuš Jandek, který vévodil ve svém 1. závodě a ve finále vybojoval bronz. Svůj um na kole potvrdil i v neděli, kdy dojel čtvrtý. V sobotu mezi těmi staršími neregistrovanými jezdci byl další nováček Matěj Kukla a v neděli si vzpomněl na své bikrosové dětství v nejstarší kategorii nelicenčních jezdců Karel Klement a získal 5. místo.
U licenčních jezdců naše barvy hájili v kategorii B7 4 borci, z nichž se do finále dostal pouze Teodor Adamec a oba dva dny obhájil 7. místo. Ostatní tři, stejně jako Daniel Tesař z kategorie B8, skončili v obou závodech v semifinále. V kategorii B9 jsme čekali na riskantní jízdy Tomáše Víchy, který už v rozjížďkách své protivníky nechával daleko za sebou. V sobotu s přehledem postoupil do finále, kde skončil sedmý. V neděli nebyl ve své kůži a v semifinálové jízdě zaspal na startu, a i když dokázal předjet další tři své soupeře, na postup do finále to nestačilo. V B11 se představila Aneta Šamarová a klukům ukázala, že i holky mají v bikrosu své místo. V sobotu šlápla do pedálů a dojela si pro neoblíbenou bramborovou čtvrtou příčku. V neděli se jí postup do finále nezdařil. V kategorii B13/14 si to s kluky rozdala další bikrosová „růže“ Viktorie Adamcová, které se postup ze semifinále nezdařil. V této kategorii závodil také ostřílený závodník Jakub Klement, který v rozjížďkách neměl konkurenci. Ale ve finále nás hodně napínal. V sobotu mu na startu spadla noha, ale na dráze měl dost času předjet všechny soupeře až na jednoho a bral krásný druhý flek. Svoje umístění suverénně obhájil také v neděli. Také naši začínající cruisery se stále vylepšují, ale na postup do finále to ještě není.

 

Výsledky MBL Uničov: (sobota/neděle)
Neregistrovaní jezdci: Hanuš Jandek 3/4, Adam Kukla 11/-, Matěj Kukla 9/-, Karel Klement -/5.
Licenční jezdci: B7: Teodor Adamec 7/7, Thomas Bilato 10/13, Adam Vícha 15/16, Vojtěch Kokošek 13/12, B8: Daniel Tesař 11/11, B9: Tomáš Vícha 7/9, B11: Aneta Šamarová 4/13, B13/14: Viktorie Adamcová 14/17, Jakub Klement 2/2, Cruiser 30+: Michal Kokošek 11/10, Tomáš Vícha st. 16/-.

 

Aktuální novinky a informace

22. září 2021

V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

Číst dále...

8. září 2021

Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

Číst dále...

27. srpen 2021

Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno