Navzdory zákazu pořádání závodů BMX v ČR, se závodníci opavského oddílu SK JANTAR Opava rozjeli hájit naše barvy za hranice naší republiky. První povolené závody, kterých se zúčastnili, se konaly v italské Veroně a další pod Tatrami ve slovenském Liptovském Mikuláši.

Do Itálie na EP BMX ve Veroně se vydali sourozenci Robin a Adam Peterkovi.  V sobotním závodě starší Robin Peterek bojoval v kategorii B15/16, kde je konkurence velice těžká a bohužel nepostoupil ze základních rozjížděk. Musel se spokojit s umístěním v 1. polovině výsledkové listiny. Jeho bratru Adamovi Peterkovi se v kategorii B10 dařilo lépe. Všechny rozjížďky dojížděl jako první, dále postoupil, jak ze čtvrtfinále, tak ze semifinále. Ve finálové jízdě lehce znervózněl, i přesto skončil na krásném 6. místě. V neděli oba zopakovali stejný výkon. Adam znovu obhájil 6. místo.

Druhá skupina závodníků se vypravila o týden později na Slovensko, rozdat si to s dalšími borci na SP BMX  a MTB v Liptovském Mikuláši. V sobotním závodě v kategorii nejmenších jezdců B5/6 měl svoji premiéru mezi licenčními jezdci Tomáš Elbl, který jak v sobotu, tak v neděli dojel jako dvanáctý. V nejpočetnější kategorii závodu B7/8 ukázal, co v něm je Vojta Kokošek. V obou závodech se propracoval až do finále, kde získal v sobotu stříbrný a neděli bronzový pohár. V sobotu v této kategorii závodil také další nový licenční jezdec opavského oddílu Hanuš Jandek, který si určitě odvezl cenné zkušenosti a v celkovém pořadí se zapsal na 25. místo. V kategorii B15/16 jsme mohli vidět ostříleného borce Jakuba Klementa, který v sobotu zaspal na startu, ale přesto bral bronz. V neděli si spravil chuť a svým soupeřům ve finále ukázal záda a dojel si pro zlato. V kategorii Cruiser si svou formu dále vylaďuje Michal Kokošek, který oba dva dny postoupil do finále. V sobotu se umístil na 8. místě, ale v neděli svůj výkon vylepšil a skončil jako pátý v pořadí.

Výsledky EP Verona: (sobota/neděle):

B 10: Adam Peterek 6./6., B 15/16: Robin Peterek 33./33.

Výsledky SP Liptovský Mikuláš: (sobota/neděle):

B 5/6: Tomáš Elbl 12./12., B7/8: Vojtěch Kokošek 2./3., Hanuš Jandek 25./-, B15/16: Jakub Klement 3./1., Cruiser: Michal Kokošek 8./5.

Aktuální novinky a informace

22. září 2021

V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

Číst dále...

8. září 2021

Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

Číst dále...

27. srpen 2021

Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno