Po dlouhém čekání na povolení závodit, se konečně v polovině června uskutečnily 1.závody BMX v Pardubicích. V sobotu se jel Kontrolní závod reprezentace „Středoevropský pohár“ a v neděli závod „O štít města Pardubice“. 

Všichni jezdci už byli nedočkaví na první závody, a to bylo vidět i v počtu přihlášených jezdců. Do Pardubic dorazili v rekordním počtu 350 jezdců. Kategorie byly nabité hlavně u mladší jezdců, kde v kategorii B7/8 a B9/10 se přihlásilo přes 60 jezdců a tyto závodníky čekali i čtvrtfinálové boje. Z Opavy přijelo poměřit své síly 11 jezdců. V sobotu zahájili svůj boj o stupínky v kategorii B7/8 čtyři opavští rideři.

Nejmladší z nich Šimon Řehulka se s velmi technicky náročnou tratí pardubického oddílu pral statečně, ale proti ostříleným a o rok starším jezdcům neměl šanci a skončil v základních rozjížďkách. Zkušení jezdci Opavy v této kategorii Teodor Adamec, Thomas Bilato a Vojta Kokošek bojovali statečně, a kromě Thomase postoupili ze základních rozjížděk. Teo Adamec si zajel čtvrtfinále, ale po nepovedeném startu dál nepostoupil a celkově bral devatenáctý flek. Vojta Kokošek se probojoval až do finále, ale tam už mu štěstí nepřálo a skončil na 7. místě. V kategorii B11/12 nás reprezentovala Aneta Šamarová, která si zde poprvé vyzkoušela přestavěnou pardubickou dráhu a skončila v základních rozjížďkách. Stejně tak i Viktorie Adamcová v kategorii B13/14. V kategorii B15/16 své bikrosové umění ukazovala opavská stálice Jakub Klement, který v rozjížďkách všem soupeřům ukazoval svoje záda a dojížděl první.  Dál se postupně probojoval až do finále. Ve finálové jízdě se po startu tlačil na první pozici, kde bohužel v 1. zatáčce neudržel svůj bike pod kontrolou a při pádu přibral ještě 2 další jezdce. O zlato se tak připravil. Škoda, nakonec z to bylo 7. místo. V kategorii B17+ poprvé reprezentoval opavský oddíl Marek Kudr, jehož účast v závodě byla pro oddíl velkým přínosem. Získal nejlepší umístění z našich jezdců v sobotním klání a to 5. místo. V kategorii Cruiser 40+ svoje zkušenosti sbíral Michal Kokošek, který bojoval v konkurenci 21 jezdců v základních rozjížďkách, ze kterých nakonec nepostoupil do dalších bojů. 

V neděli se našim závodníkům, po sobotním načerpání praktických znalostí o pardubické dráze, jezdilo s větším klidem. I tak přes velkou konkurenci českých borců cenné trofeje domů nevezli. Postup do finále zvládl jen Jakub Klement. Ve finálové jízdě ho ale přemohla nervozita na startu, trefil rampu a vyrazil na dráhu jako poslední. Své soupeře už nedohnal a dojel jako osmý. Do semifinálových jízd se probojovali Anetka Šamarová, Teodor Adamec a Vojta Kokošek, ale žádnému z nich se nepodařilo postoupit dál.

Výsledky Pardubice: (sobota/neděle):

B7/8: Vojtěch Kokošek 7./ 9., Teodor Adamec 19./ 14., Thomas Bilato 33./ 28., Šimon Řehulka 62./53., B11/12: Aneta Šamarová 18./ 13., B13/14: Viktorie Adamcová 35./ 19., B15/16: Jakub Klement 7./ 8., B17+: Marek Kudr 5./-, Cruiser: Michal Kokošek 19./ 11.

Aktuální novinky a informace

22. září 2021

V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

Číst dále...

8. září 2021

Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

Číst dále...

27. srpen 2021

Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno