O parném červnovém víkendu se uskutečnili první dva závody Moravské bikrosové ligy. Ani teploty přes 30°C neodradily nadšence bikrosu a Třinec uvítal na své dráze 180 závodníků. Opavský oddíl se zúčastnil v rekordním počtu 22 jezdců. 

 Svou závodní kariéru zde odstartovali sourozenci Mikuláš a Matylda Kudličkovi v kategorii nelicenčních jezdců. Mladší teprve 5 -letá Matylda se zřejmě lépe vyspala. Po 5 -ti rozjížďkách postoupila až do finále a získala 5. místo. Mikimu se postup do finále nezdařil a skončil dvanáctý. Další závodní začátečníky jsme měli v licenčních kategoriích. V B6 jeli za naše barvy Dominik Maňas, který skončil šestý a Zoe Hanáková, která skončila osmá. V této kategorii závodili taky Matěj Kukla a Tomáš Elbl, ti ale do finále nepostoupili. V kategorii B7 jsme měli další dva závoďáky, Šimona Řehulku a Hanuše Jandeka. Lépe si vedl Hanuš, který v sobotu dojel na 7. místě, v neděli se zlepšil a dojel šestý. Nejpočetnější zastoupení Opavy bylo v kategorii B8. Čtyři ostřílení borci Teodor Adamec, Thomas Bilato, Adam Kukla a Vojta Kokošek se společně probojovávali přes základní rozjížďky. Na finálovou jízdu dosáhl jen Vojta Kokošek a bral 5. flek. V neděli se s Vojtou podařilo dostat do finále i Teodorovi Adamcovi. Vojta Kokošek obhájil v neděli 5. místo a Teo dojel sedmý. V kategorii B9 se nepodařil postup až do finále ani Jakubovi Klementovi ani Danielovi Tesařovi. Velké šance jsme vkládali do Tomáše Víchy v kategorii B10. I zde měl další oddílové spoluzávodníky Jáchyma a Viléma Piskoře. Ti bohužel do finále nepostoupili, ale Tomáš Vícha nezklamal. Naše očekávání splnil a v sobotu bral 4. flek a v neděli zabojoval a získal bronz. Opavská dračice Anetka Šamarová nás velice překvapila v kategorii B11/12. V sobotu nastoupila v plné síle a domů si vezla bronzový pohár. V neděli už jí síly nestačily a dojela šestá. V kategorii B13/14 jsme mohli vidět Viktorku Adamcovou a Honzu Kaplera, kteří se do finále nedostali. Nejhezčí podívaná byla na kategorii B15/16. V té sváděl svůj finálový souboj opavský jezdec Jakub Klement se svým dlouholetým soupeřem Adam Quardou ze Studénky. V sobotu se mu nepodařilo na Adama nic vymyslet a dojel druhý. Ale v neděli si spravil chuť, počkal si do cílové roviny, kde Adama přepumpoval a vyjel si zlato.  Také v kategorii Cruiser jsme mohli vidět dva naše borce Michala Kokoška a Tomáše Víchu. Michal Kokošek se vyhecoval a oba dva dny se dostal do finále. V sobotu skončil na pátém a v neděli na 6. místě.

Výsledky Třinec : (sobota/neděle):

Nelicenční: Matylda Kudličková 5./-,  Mikuláš Kudlička 12./-, B6: Tomáš Elbl 11./6.,  Matěj Kukla 9./-, Dominik Maňas 6./-, Zoe Hanáková 8./-, B7: Hanuš Jandek 7./6., Šimon Řehulka -/10., B8: Vojtěch Kokošek 5./5., Teodor Adamec 11./ 7., Thomas Bilato 10./ 9., Adam Kukla 13./-, B9: Jakub Jíra 12./-, Daniel Tesař 17./16., B10: Tomáš Vícha  4./3.,  Jáchym Piskoř  9./11., Vilém Piskoř 10./10., B11/B12: Aneta Šamarová  3./ 6.,  B13/14: Viktorie Adamcová 18./ 16., Jan Kapler 10./11., B15/16: Jakub Klement 2./ 1., Cruiser: Michal Kokošek 5./ 6., Tomáš Vícha st. 11./-.

Aktuální novinky a informace

21. červenec 2021

Po dvou letech se Bikrosklub Jeseník znovu zhostil možnosti upořádat 3. a 4. kolo Moravské bikrosové ligy. Po 14denním odpočinku se do boje o poháry zaregistrovalo 175 jezdců z Čech, Moravy i Německa. I opavský bikrosový oddíl SK Jantar vyslal poměřit své síly 17 závodníků.

Číst dále...

9. červenec 2021

O prvním prázdninovém víkendu se poprvé v historii opavského bikrosu konaly na místní dráze v Opavských městských sadech závody nejvyšší kategorie a to Český pohár v bikrosu. Na místní dráze tedy závodily ti nejlepší jezdci z celé ČR. Na víkendový dvojzávod nastoupilo 200 jezdců. Za místní oddíl SK Jantar Opava nastoupilo dohromady 22 jezdců, kteří byli rozprostřeni napříč všemi kategoriemi od nejmenších šestiletých až po elitní jezdce dospělých kategorií.

Číst dále...

29. červen 2021

O parném červnovém víkendu se uskutečnili první dva závody Moravské bikrosové ligy. Ani teploty přes 30°C neodradily nadšence bikrosu a Třinec uvítal na své dráze 180 závodníků. Opavský oddíl se zúčastnil v rekordním počtu 22 jezdců. 

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno