Druhý červnový víkend se opavští bikrosaři zúčastnili 6.-7.dvojzávodu Moravské ligy BMX. Závody tentokrát pořádal bikrosový oddíl z Vyškova. Poměřit své síly přijelo více než 200 jezdců. Ani opavští závodníci zde nesměli chybět a dorazili v počtu 16 jezdců.

Benjamínek oddílu Adam Vícha v kategorii nejmladších neregistrovaných zajel v sobotu na 7.místě, v neděli se mu po pádu nedařilo a skončil 14. V kategorii B6 Opavu reprezentovali 3jezdci; Vojta Kokošek se oba dny propracoval do finále, ale bedna mu unikla o fous, v sobotu skončil čtvrtý a v neděli pátý. Do finále se taky dostal Thomas Bilato a bral v sobotu 5.flek a v neděli šestý. Teodor Adamec po pádu do finále nepostoupil a skončil v sobotu devátý a v neděli dvanáctý. V kategorii B7 se Jakub Jíra v sobotu do finále neprobojoval a skončil těsně pod postupovou příčkou devátý, ale v neděli si slušně našlápl a dojel šestý. V kategorii B8 jsme měli také 3jezdce. Mezi nimi vynikl Tomáš Vícha, který oba dva dny skončil pod stupni vítězů na 4.místě. S ním bojoval Vilém Piskoř, který se v sobotu také dostal do finále a skončil sedmý, ale v neděli už ze semifinále nepostoupil a skončil dvanáctý. Jeho bratr Jáchym Piskoř oba dva dny nepostoupil ze semifinále. Nejlépe si vedl v kategorii B9/10 Vašek Najser, který bravurně oba dny dojel všechny rozjížďky na 1.místě a to mu vydrželo i do finálových jízd a stal se oba dny vítězem v této kategorii. Kategorie B13/14 byla nabita výbornými jezdci a Jakub Klement to měl velice těžké, ale přesto postoupil do finálových jízd a v sobotu skončil čtvrtý a v neděli pátý. Ostatním se nepodařilo postoupit do finálových jízd.
Výsledky všech opavských jezdců SO/NE:
Adam Vícha 7./14.,Teodor Adamec 9./12.,Vojtěch Kokošek 4./5.,Thomas Bilato 5./6., Jakub Jíra 10./6., Jáchym Piskoř 13./11. ,Vilém Piskoř 7./12., Tomáš Vícha 4./4., Václav Najser 1. /1., Aneta Šamarová 10./17.; Jan Kapler 11./29., Jakub Kubela 43./37., Jakub Klement 4./5. Viktorie Adamcová 33./31., Petr Jirouš 12./15., Aleš Barák 11./10.

Foto: Michal Kokošek
Na fotce: Nejlepší opavští jezdci nedělního závodu (nahoře zleva Vašek Najser, Tomáš Vícha a Jakub Klement; dole zleva Jakub Jíra, Vojta Kokošek a Thomas Bilato)

Aktuální novinky a informace

22. květen 2020

Příprava bikrosové sezóny

     V této složité době, ikdyž to vypadá, že se oficiálně v bikrose toho moc neděje, náš oddíl nelení a poctivě se připravuje na začátek závodní sezóny. Na jedné straně se finišuje s přestavbou naší dráhy (ale o tom až jindy) a na straně druhé naši jezdci už začali s přípravou na novou sezónu. Do ní spadá jak individuální příprava, tak společné tréninky, z kterých děti mají největší radost, protože zde mohou poměřit své síly a leccos okoukat od svých starších oddílových kamarádů.  

      Ale určitě je nejlepší trénovat i s ostatními soupeři z jiných oddílu. Využili jsem nabídky spřáteleného oddílu BMX Utopia Zábřeh, který o víkendu          16.-17.5.2020 uspořádal BMX kemp na jejich dráze pod vedením Radomíra Hufa a Radima Osula Sousedíka. Z našeho oddílu se kempu zúčastnilo 7 jezdců. Počasí se vydařilo, děti dostaly v tréninku do těla, ale všichni měli radost, že se opět vidí a nálada byla super. Sobotní odpoledne bylo ukončeno jednoduchým závodem na 3 jízdy. Velice nás potěšilo, že i naše jezdce bylo vidět a v konkurenci více než 60 jezdců obstáli a obsadili i stupně vítězů. Nejlepší umístění našich jezdců: 1.místo Tomáš Vícha kategorie B9-10, 3.místo Vašek Najser v kategorii B11-12, 3.místo – Michal Kokošek kategorie Cruiser a 5.místo Daniel Tesař v kategorii B7-8.

      Už se všichni těšíme, že se opět sejdeme na některém z již plánovaných závodů a dáme si společně do těla. Bikrosu zdar!

Číst dále...

9. říjen 2019

V druhé polovině září se konal 11. - 12. závod Moravské bikrosové ligy. Tentokrát si přijelo zazávodit 187 jezdců do Brna Lískovce. Opavský oddíl v Brně reprezentovalo 19 závodníků.

Číst dále...

30. září 2019

UKONČENÍ ČESKÉHO POHÁRU BMX V PRAZE

V polovině září se konal v Praze-Bohnicích poslední dvojzávod Českého poháru BMX. Opavský oddíl jelo reprezentovat 9 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno