Druhý červnový víkend se opavští bikrosaři zúčastnili 6.-7.dvojzávodu Moravské ligy BMX. Závody tentokrát pořádal bikrosový oddíl z Vyškova. Poměřit své síly přijelo více než 200 jezdců. Ani opavští závodníci zde nesměli chybět a dorazili v počtu 16 jezdců.

Benjamínek oddílu Adam Vícha v kategorii nejmladších neregistrovaných zajel v sobotu na 7.místě, v neděli se mu po pádu nedařilo a skončil 14. V kategorii B6 Opavu reprezentovali 3jezdci; Vojta Kokošek se oba dny propracoval do finále, ale bedna mu unikla o fous, v sobotu skončil čtvrtý a v neděli pátý. Do finále se taky dostal Thomas Bilato a bral v sobotu 5.flek a v neděli šestý. Teodor Adamec po pádu do finále nepostoupil a skončil v sobotu devátý a v neděli dvanáctý. V kategorii B7 se Jakub Jíra v sobotu do finále neprobojoval a skončil těsně pod postupovou příčkou devátý, ale v neděli si slušně našlápl a dojel šestý. V kategorii B8 jsme měli také 3jezdce. Mezi nimi vynikl Tomáš Vícha, který oba dva dny skončil pod stupni vítězů na 4.místě. S ním bojoval Vilém Piskoř, který se v sobotu také dostal do finále a skončil sedmý, ale v neděli už ze semifinále nepostoupil a skončil dvanáctý. Jeho bratr Jáchym Piskoř oba dva dny nepostoupil ze semifinále. Nejlépe si vedl v kategorii B9/10 Vašek Najser, který bravurně oba dny dojel všechny rozjížďky na 1.místě a to mu vydrželo i do finálových jízd a stal se oba dny vítězem v této kategorii. Kategorie B13/14 byla nabita výbornými jezdci a Jakub Klement to měl velice těžké, ale přesto postoupil do finálových jízd a v sobotu skončil čtvrtý a v neděli pátý. Ostatním se nepodařilo postoupit do finálových jízd.
Výsledky všech opavských jezdců SO/NE:
Adam Vícha 7./14.,Teodor Adamec 9./12.,Vojtěch Kokošek 4./5.,Thomas Bilato 5./6., Jakub Jíra 10./6., Jáchym Piskoř 13./11. ,Vilém Piskoř 7./12., Tomáš Vícha 4./4., Václav Najser 1. /1., Aneta Šamarová 10./17.; Jan Kapler 11./29., Jakub Kubela 43./37., Jakub Klement 4./5. Viktorie Adamcová 33./31., Petr Jirouš 12./15., Aleš Barák 11./10.

Foto: Michal Kokošek
Na fotce: Nejlepší opavští jezdci nedělního závodu (nahoře zleva Vašek Najser, Tomáš Vícha a Jakub Klement; dole zleva Jakub Jíra, Vojta Kokošek a Thomas Bilato)

Aktuální novinky a informace

17. září 2020

V polovině září bikrosoví nadšenci zažili svůj vrchol sezóny v Benátkách nad Jizerou na závodech Mistrovství České republiky. V sobotu se jel závod jednotlivců a v neděli závod družstev. Na úvod byl slavnostně otevřen nový osmimetrový startovní pahorek, ze kterého závodí jezdci kategorie ELITE a JUNIOR. Po zpěvu hymny se na dráhu rozjeli 3 jezdci a za svými bajky nechali čoudit dýmovnice v barvách trikolory a za jásotu diváků dojeli až do cíle. A závody mohly začít.

Číst dále...

10. září 2020

První víkend v září se konal 9.-10. závod Moravské bikrosové ligy v Hranicích. Na tento poslední závod na Moravě se sjelo 205 závodníků nejen z Moravy ale i z Čech. Počasí bylo jako na houpačce v sobotu se závodníci pod chrániči potili a v neděli jim pro změnu pršelo na záda. Přesto se oba závody odjely a do Opavy to přineslo cenné kovy.

Číst dále...

31. červenec 2020

Na 25. a 26. července byl plánovaný 7. a 8. závod Moravské bikrosové ligy v Opavě. Opavský oddíl se chtěl pochlubit jak novým startovacím pahorkem, budovaným od podzimu 2019, tak provést i první zátěžovou zkoušku nově opláštěného startovacího bubnu. Bohužel nařízení vlády o omezení venkovních akcí jen do 100 osob mu tento bikrosový svátek překazila.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno