Druhý zářijová víkend proběhl 7. a 8. závod Českého poháru, kterého se pro letošní sezónu zhostil Třinec. I přes tropické teploty, které v tuto roční dobu panovaly, předvedli všichni jezdci skvělé výkony. Opavský oddíl přijelo reprezentovat a poprat o nejlepší umístění celkem 13 jezdců.


V kategorii B7 přijel reprezentovat opavský oddíl nejmladší jezdec Dominik Francek, ač se pral s konkurencí statečně do finálových jízd to nestačilo a v obou závodních dnech skončil na celkové 11. pozici. Větší štěstí už přálo týmovému kolegovi v kategorii B8 Filipovi Bednaříkovi, který si v sobotu zajistil vyhlašované 5. místo. V neděli po pádu už zapracovala nervozita a bohužel skončil v semifinále na celkové 16. příčce. Stejnou kategorii obhajovali další 3 opavští jezdci Zoe Hanáková, Jan Vavruša a Maxim Stein, který do závodu nastoupil až v neděli. Na finále jim to nevyšlo a umístili se v obou dnech až za první desítkou. Kategorii B10, kde standardně startují naši dva ostřílení jezdci Thomas Bilato a Vojtěch Kokošek to měli v tvrdé konkurenci těžké. Úspěch v tabulkovém umístění si hoši v těchto dnech vzájemně prostřídali. V sobotu se lépe dařilo Thomasovi, kdy vybojoval 12. místo. V neděli se lépe dařilo Vojtovi, který si dojel pro 5. místo a zajistil si tak místo ve vyhlašovacím ceremoniálu. V kategorii B11, ve které opavský oddíl neměl delší dobu žádné zastoupení, se účastnil Daniel Tesař. V obou závodních dnech se pral o co nejlepší umístění statečně a celkově se v sobotu umístil na 20. příčce. V neděli si dokonce o dvě příčky polepšil a ve výsledkové tabulce obsadil 18. flek. Obdobně si vedli v kategorii B12 bratři Jáchym a Vilém Piskořovi, kteří se účastnili pouze sobotního závodu. Jáchymovi se dařilo trochu lépe a v sobotním závodě se umístil celkově na 15. pozici a Vilém o dvě místa za ním na místě 17. Kategorie B13/14 byla reprezentována Alexandrem Botosem a v sobotu Anetou Šamarovou. Oba v této kategorii zůstali za druhou desítkou. Kategorie Junior Elite Men zastoupena opavským riderem Jakubem Klementem předvedla perfektní podívanou. Jakub opět ukázal, že patří mezi nejlepší jezdce. Po bezchybných rozjížďkách vyinkasoval ve finálové jízdě fantastickou stříbrnou příčku. Všem jezdcům gratulujeme a těšíme se na dalších závodech, kterých se zhostí Opava při pořádání Moravské bikrosové ligy ve dnech 23. -24. září 2023.

Celkové umístění 7. a 8. závodu ČP Třinec (sobota/neděle)
B7: Dominik Francek 11./11, B8: Filip Bednařík 5./16., Zoe Hanáková 12./24., Jan Vavruša 12./26., Maxim Stein -./13, B10: Thomas Bilato 12./13., Vojtěch Kokošek 17./5., B11: Daniel Tesař 12./11., B12: Jáchym Piskoř 15./-, Vilém Piskoř 17./-, B12B13/14: Aneta Šamarová 23./-, Alexandr Botos 24./21., JM-U23-EM: Jakub Klement 2./2.

Aktuální novinky a informace

22. květen 2024

První dva závody Českého poháru BMX se letos v květnu konaly na bikrosové dráze v Brně-Lískovci. Pořadatelé měli tu čest přivítat 330 jezdců z celé republiky, ale také Slovenska a Maďarska. Za Opavu přijelo závodit 20 riderů.

Číst dále...

8. květen 2024

Pořádání 3. a 4. závodu Moravské ligy BMX se pro tentokrát zhostil oddíl Laguna Cycles Team Přerov. Z opavského oddílu přijelo pokořit největší skok na dráze tzv. „přerovského zubra“ 14 jezdců.

Číst dále...

30. duben 2024

Zahájení sezóny Moravské bikrosové ligy se zhostil o třetím dubnovém víkendu oddíl Utopia Zábřeh. Všechny překvapilo zimní počasí, ale i tak přijelo poměřit své dovednosti po zimní pauze skoro 150 jezdců. Z Opavy se během závodního víkendu na start postavilo 18 riderů.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno