Po dlouhé odmlce se poslední dva víkendy v červnu konečně rozběhl marathón bikrosových závodů. Natěšení bikrosaři se už nemohli dočkat a poprvé poměřili své síly v Klatovech. Následující víkend se znovu závodilo v Brně Komárově.

20.-21.6.2020 se odstartoval 1. a 2. závod Strabag Českého poháru 2020 pro nás na nejvzdálenější dráze v ČR v Klatovech. Na závody se přihlásilo 222 jezdců z celé republiky. Opavskému oddílu nebylo přáno a pro nemoc se závodu zúčastnil pouze jeden náš jezdec Vašek Najser, který ovšem oddílu přivezl první pohár. V sobotu počasí závodníkům moc nepřálo, závod se odstartoval kvůli deště se zpožděním, ale Vašek postoupil až do finále, kde vybojoval 6. místo. V neděli si spravil chuť a po vítězných rozjížďkách ve finále získal bronz.

27.-28.6.2020 se pokračovalo 3.- 4.závodem Strabag Českého poháru na dráze v Brně Komárově patřící oddílu BMX Favorit Brno. Ti si pro závodníky připravili na dráze novinku. Byla zde oproti loňsku přestavěna 3. rovinka s technickou sekcí a závodníci se měli na co těšit. Závodit přijelo 339 jezdců. Opava se nedala zahanbit a do boje poslala 12 našich jezdců. V kategorii B7 nastoupili 3 borci - Teodor Adamec, Thomas Bilato a nově mezi licenčními jezdci si zazávodil Adam Vícha. Prvním dvěma se podařilo dostat do semifinále, ale dál už jim štěstí nepřálo. V kategorii B8 nás reprezentovali Daniel Tesař a Jakub Jíra, kteří skončili ve čtvrtfinále. V B9 jsme měli velké želízko v ohni Tomáše Víchu, který se v sobotu propracoval až do finále a tam mu bedna utekla o flek a získal čtvrtou bramborovou příčku. Bohužel v neděli mu v semifinálové jízdě na startu spadly nohy, do finále se neprobojoval a zůstal na 12. místě. V kategorii B11 jeli Anetka Šamarová a Vašek Najser, který sice v sobotu nepostoupil ze semifinále, ale v neděli uspěl a obhájil 3. místo ze závodu v Klatovech. V kategorii B13/14  s rychlými borci poměřili své síly Viktorka Adamcová a Jakub Klement. Ten svou pověst nenechal zahanbit oba závody postoupil do finále a v sobotu dojel osmý. V neděli soupeřům ukázal jeho hbité nohy a skončil na 5. místě. Nově mezi licenčními jezdci přibyli 2 závodníci Michal Kokošek a Tomáš Vícha v kategorii Cruiser 30+, kteří po vzoru svých synů začali trápit jiné tatínky na 24-palcových kolech. V této kategorii závodil výjimečně vysoký počet jezdců a to 34. Nevedli si na svůj první licenční závod špatně a Michalovi dokonce v neděli utekl postup do semifinále o jednu příčku. Na první velké závody se našim dařilo a určitě v letošní „trošku jiné sezóně“ o nich ještě uslyšíme.

Výsledky Klatovy: (sobota/neděle):                                                                                                  B11: Václav Najser 6/3

Výsledky Brno: (sobota/neděle)

B7: Teodor Adamec 17/13, Thomas Bilato 11/11, Adam Vícha 20/18, B8: Jakub Jíra 22/27, Daniel Tesař 23/24, B9: Tomáš Vícha 4/12, B11: Václav Najser 13/3, Aneta Šamarová 17/14, B13/14: Viktorie Adamcová 46/43, Jakub Klement 8/5, Cruiser 30+: Michal Kokošek 21/17, Tomáš Vícha st. 34/28

Aktuální novinky a informace

17. červen 2021

Po dlouhém čekání na povolení závodit, se konečně v polovině června uskutečnily 1.závody BMX v Pardubicích. V sobotu se jel Kontrolní závod reprezentace „Středoevropský pohár“ a v neděli závod „O štít města Pardubice“. 

Všichni jezdci už byli nedočkaví na první závody, a to bylo vidět i v počtu přihlášených jezdců. Do Pardubic dorazili v rekordním počtu 350 jezdců. Kategorie byly nabité hlavně u mladší jezdců, kde v kategorii B7/8 a B9/10 se přihlásilo přes 60 jezdců a tyto závodníky čekali i čtvrtfinálové boje. Z Opavy přijelo poměřit své síly 11 jezdců. V sobotu zahájili svůj boj o stupínky v kategorii B7/8 čtyři opavští rideři.

Číst dále...

26. květen 2021

Navzdory zákazu pořádání závodů BMX v ČR, se závodníci opavského oddílu SK JANTAR Opava rozjeli hájit naše barvy za hranice naší republiky. První povolené závody, kterých se zúčastnili, se konaly v italské Veroně a další pod Tatrami ve slovenském Liptovském Mikuláši.

Do Itálie na EP BMX ve Veroně se vydali sourozenci Robin a Adam Peterkovi.  V sobotním závodě starší Robin Peterek bojoval v kategorii B15/16, kde je konkurence velice těžká a bohužel nepostoupil ze základních rozjížděk. Musel se spokojit s umístěním v 1. polovině výsledkové listiny. Jeho bratru Adamovi Peterkovi se v kategorii B10 dařilo lépe. Všechny rozjížďky dojížděl jako první, dále postoupil, jak ze čtvrtfinále, tak ze semifinále. Ve finálové jízdě lehce znervózněl, i přesto skončil na krásném 6. místě. V neděli oba zopakovali stejný výkon. Adam znovu obhájil 6. místo.

Číst dále...

7. duben 2021

Opavský oddíl se rozhodl umožnit trénování jezdcům ostatních oddílu BMX na naší dráze v Opavě.
Pro tyto jezdce byla stanovena výše poplatků za trénování takto:

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno