Po dlouhé odmlce se poslední dva víkendy v červnu konečně rozběhl marathón bikrosových závodů. Natěšení bikrosaři se už nemohli dočkat a poprvé poměřili své síly v Klatovech. Následující víkend se znovu závodilo v Brně Komárově.

20.-21.6.2020 se odstartoval 1. a 2. závod Strabag Českého poháru 2020 pro nás na nejvzdálenější dráze v ČR v Klatovech. Na závody se přihlásilo 222 jezdců z celé republiky. Opavskému oddílu nebylo přáno a pro nemoc se závodu zúčastnil pouze jeden náš jezdec Vašek Najser, který ovšem oddílu přivezl první pohár. V sobotu počasí závodníkům moc nepřálo, závod se odstartoval kvůli deště se zpožděním, ale Vašek postoupil až do finále, kde vybojoval 6. místo. V neděli si spravil chuť a po vítězných rozjížďkách ve finále získal bronz.

27.-28.6.2020 se pokračovalo 3.- 4.závodem Strabag Českého poháru na dráze v Brně Komárově patřící oddílu BMX Favorit Brno. Ti si pro závodníky připravili na dráze novinku. Byla zde oproti loňsku přestavěna 3. rovinka s technickou sekcí a závodníci se měli na co těšit. Závodit přijelo 339 jezdců. Opava se nedala zahanbit a do boje poslala 12 našich jezdců. V kategorii B7 nastoupili 3 borci - Teodor Adamec, Thomas Bilato a nově mezi licenčními jezdci si zazávodil Adam Vícha. Prvním dvěma se podařilo dostat do semifinále, ale dál už jim štěstí nepřálo. V kategorii B8 nás reprezentovali Daniel Tesař a Jakub Jíra, kteří skončili ve čtvrtfinále. V B9 jsme měli velké želízko v ohni Tomáše Víchu, který se v sobotu propracoval až do finále a tam mu bedna utekla o flek a získal čtvrtou bramborovou příčku. Bohužel v neděli mu v semifinálové jízdě na startu spadly nohy, do finále se neprobojoval a zůstal na 12. místě. V kategorii B11 jeli Anetka Šamarová a Vašek Najser, který sice v sobotu nepostoupil ze semifinále, ale v neděli uspěl a obhájil 3. místo ze závodu v Klatovech. V kategorii B13/14  s rychlými borci poměřili své síly Viktorka Adamcová a Jakub Klement. Ten svou pověst nenechal zahanbit oba závody postoupil do finále a v sobotu dojel osmý. V neděli soupeřům ukázal jeho hbité nohy a skončil na 5. místě. Nově mezi licenčními jezdci přibyli 2 závodníci Michal Kokošek a Tomáš Vícha v kategorii Cruiser 30+, kteří po vzoru svých synů začali trápit jiné tatínky na 24-palcových kolech. V této kategorii závodil výjimečně vysoký počet jezdců a to 34. Nevedli si na svůj první licenční závod špatně a Michalovi dokonce v neděli utekl postup do semifinále o jednu příčku. Na první velké závody se našim dařilo a určitě v letošní „trošku jiné sezóně“ o nich ještě uslyšíme.

Výsledky Klatovy: (sobota/neděle):                                                                                                  B11: Václav Najser 6/3

Výsledky Brno: (sobota/neděle)

B7: Teodor Adamec 17/13, Thomas Bilato 11/11, Adam Vícha 20/18, B8: Jakub Jíra 22/27, Daniel Tesař 23/24, B9: Tomáš Vícha 4/12, B11: Václav Najser 13/3, Aneta Šamarová 17/14, B13/14: Viktorie Adamcová 46/43, Jakub Klement 8/5, Cruiser 30+: Michal Kokošek 21/17, Tomáš Vícha st. 34/28

Aktuální novinky a informace

7. duben 2021

Opavský oddíl se rozhodl umožnit trénování jezdcům ostatních oddílu BMX na naší dráze v Opavě.
Pro tyto jezdce byla stanovena výše poplatků za trénování takto:

Číst dále...

17. září 2020

V polovině září bikrosoví nadšenci zažili svůj vrchol sezóny v Benátkách nad Jizerou na závodech Mistrovství České republiky. V sobotu se jel závod jednotlivců a v neděli závod družstev. Na úvod byl slavnostně otevřen nový osmimetrový startovní pahorek, ze kterého závodí jezdci kategorie ELITE a JUNIOR. Po zpěvu hymny se na dráhu rozjeli 3 jezdci a za svými bajky nechali čoudit dýmovnice v barvách trikolory a za jásotu diváků dojeli až do cíle. A závody mohly začít.

Číst dále...

10. září 2020

První víkend v září se konal 9.-10. závod Moravské bikrosové ligy v Hranicích. Na tento poslední závod na Moravě se sjelo 205 závodníků nejen z Moravy ale i z Čech. Počasí bylo jako na houpačce v sobotu se závodníci pod chrániči potili a v neděli jim pro změnu pršelo na záda. Přesto se oba závody odjely a do Opavy to přineslo cenné kovy.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Mobile: 725896226

E-mail: radim.kapler@seznam.cz

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno