Po z epidemiologických důvodů zrušeném 1. a 2. závodě se Moravská bikrosová liga konečně dočkala svého začátku a to 3. a 4. závodem v Zábřehu na Moravě. 177 zaregistrovaných, natěšených jezdců se však kvůli vydatnému dešti a nesjízdné dráhy sobotního startu nedočkalo a tak se trochu netradičně víkendový dvojzávod odjel celý v neděli, rozdělen na dopolední část – třetí závod MBL a odpolední část – čtvrtý závod MBL.

Na 320m dlouhou bikrosovou dráhu v lomu Skalička, s upravenou druhou rovinkou a nově vydlážděnou druhou zatáčkou , za opavský Jantar vyrazilo o stupně vítězů zabojovat 13 závodníků.V kategorii sedmiletých své bajky provětrali Vojta Kokošek, Teodor Adamec, Thomas Bilato a Adam Vícha. I přes nejpočetnější zastoupení opavských v této kategorii se nepodařilo klukům probojovat do přímého finále a pošetřili tak síly na odpolední závod, kde ve finálové rozjížďce vybojoval šesté místo Vojta Kokošek. V osmičkách hájili Jantarácké barvy Daniel Tesař a Jakub Jíra. Semifinálové jízdy bohužel nedopadly dle představ a tak pozdější finále sledovali kluci už pouze v rolích diváků. Odpolední o poznání lépe rozjeté základní jízdy a opětovný postup do semifinále probudily naději na finále, která se však po nevydařeném startu obou riderů rozplynula. Ve spojených kategoriích 9/10 „urval“ dopoledne 5. místo Tomáš Vícha a v 11/12 taktéž 5. flek Vašek Najser, kdy se kluci jakožto mladší v dané kategorii učí ostrým loktům nejen na startu, ale i v průběhu jízd. V odpoledním finále Tomášovi nevyšel start a objížďkou kolize se propadl na konečné sedmé místo. Naopak Vašek výbornou jízdou vybojoval nejlepší umístění opavských v závodě a na bedně za doprovodu potlesku diváků převzal pohár za krásné druhé místo. Působivé jízdy předvedla v kategorii 11/12 i bikrosová dračice Anetka Šamarová, které dopoledne těsně unikl postup ze semifinále a odpoledne si spravila chuť finálovou účastí, kde zamávala modrými copánky dalším třem jezdcům a obsadila konečné 5. místo. V kategorii 13/14 se představila i naše další závodnice Viktorka Adamcová, jíž těsně unikl v obou závodech postup do semifinálových jízd a která v den závodu oslavila své čtrnácté narozeniny - tímto jí za celý oddíl ještě jednou přejeme VŠE NEJLEPŠÍ ! Matador opavského oddílu Jakub Klement dostál své pověsti bojovníka a baviče publika v jednom, kdy v dopoledním finále po startu vycvaklá tretra znamenala propad ve startovním poli a celkové 7. místo a v odpoledním závodě pro diváky dechberoucí finálová podívaná , kde v boji o 2. – 4. místo na třetí rovince pro něj nezbylo místo a byl vytlačen z dráhy. Manévr zakončený krkolomným pádem naštěstí neměl pro Jakuba žádné následky a přestože nakonec projel cílovou páskou poslední, sklidil ovace hodné vítěze. V kategorii CRUISER 30+ se na svých druhých závodech představili starší z rodu Kokošků – táta Michal a z rodu Víchů – táta Tomáš, hnáni povzbuzováním z řad rodinných i týmových.. Kokošek senior se v obou závodech probojoval do semifinále, jehož chuť zakusil v odpoledním závodě i Tomáš Vícha. Zde však jejich cesta končí. Děkujeme všem závoďákům za reprezentaci a všem zúčastněným za zvládnutí bojových podmínek způsobených počasím.
Chcete-li poznat a podpořit naše jezdce naživo, jste srdečně zváni na 7. a 8. Závod Moravské bikrosové ligy v Opavě 25.7. (start závodu 13:00) – 26.7. (start závodu 10:15) na dráze v Městských sadech. Čeká Vás víkend plný adrenalinu, soubojů loket na loket, poletů, stejně tak jako bohaté občerstvení, tombola a ta pravá závodní atmosféra.
Výsledky Zábřeh: (3.MBL - dopoledne / 4.MBL – odpoledne)
B7: Vojta Kokošek 9/6, Teodor Adamec 10/10, Thomas Bilato 11/12, Adam Vícha 13/13, B8: Daniel Tesař 13/14, Jakub Jíra 14/15, B9/10: Tomáš Vícha 5/7, B11/12: Vašek Najser 5/2, Aneta Šamarová 10/5, B13/14: Viktorie Adamcová 17/17, Jakub Klement 7/8, Cruiser 30+: Michal Kokošek 12/14, Tomáš Vícha 19/15

Aktuální novinky a informace

22. září 2021

V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

Číst dále...

8. září 2021

Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

Číst dále...

27. srpen 2021

Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno