Na 25. a 26. července byl plánovaný 7. a 8. závod Moravské bikrosové ligy v Opavě. Opavský oddíl se chtěl pochlubit jak novým startovacím pahorkem, budovaným od podzimu 2019, tak provést i první zátěžovou zkoušku nově opláštěného startovacího bubnu. Bohužel nařízení vlády o omezení venkovních akcí jen do 100 osob mu tento bikrosový svátek překazila.

Opavští ale nelenili a domluvili se s oddílem BMX & 4x Team z Brna na pořádání závodů na jejich dráze v Brně-Lískovci. Zklamání z neuskutečnění v Opavě a náročnost přesunu přebily vydařené závody, které si přijelo užít na 187 jezdců z celé Moravy, Čech a Slovenska.
Benjamínek opavského oddílu Hanuš Jandek se ani tentokrát nezalekl svých soupeřů a neznámé dráhy a po vydařené sobotě své umístění mezi neregistrovanými jezdci v neděli ještě vylepšil a cinkl bronz. V kategorii sedmiletých válel v sobotu Teodor Adamec, v neděli jej ve finále vystřídal Vojta Kokošek. Ošklivý pád ve třetí rozjížďce a naražený bok předčasně ukončil výborně rozjetý závod dalšího sedmileťáka Thomase Bilata. V osmičkách bojoval za Opavu Daniel Tesař a nové kolo pokřtil jak finálovou účastí, tak i pádem při podjížděcím manévru v první zatáčce, ten jeho nadějně rozjetou jízdu odsoudil ke konečnému sedmému místu. V neděli si v kategorii B9/10 Tomáš Vícha s trochou bikrosového štěstí vylepšil sobotní semifinálové vyhoření, avšak ani jemu se finálová jízda nevyvedla a na třetí rovince po kolizi a pádu propad ze čtyřky na osmičku. Sobotním tréninkem přišla Opava v kategorii B11/12 o zástupkyni z řad něžného pohlaví Anetku Šamarovou, jež s poraněným prstem pravé ruky „prubla“ brněnskou chirurgii a do závodu nenastoupila. Čest Jantaru tak hájil její týmový kolega Vašek Najser, který po nevydařeném sobotním semifinále v neděli ukázal, že se vyplatí zabojovat i po nevydařeném startu a pádem jeho soupeřů a bystrým manévrem se vyhoupl na stupně vítězů a opavským cinkl další bronz. V kategorii Cruiser nepřekvapuje stále lepšími výkony Michal Kokošek a jeho účast v semifinálových bojích se stává pravidelnou. O stupínek unikl postup Tomáši Víchovi, který si v neděli vzal volno a ujal se role organizátorské. Poslední kategorií, v níž má oddíl své zástupce je kategorie B13/14. Viktorka Adamcová předvedla, že i křehká dívka s přehledem zvládá manuály, pumpování a zavaří nejednomu soupeři. Až na dvě vyjímky z deseti bral Jakub Klement v základních rozjižďkách v obou dnech s přehledem za jedna, což bylo předzvěstí finálových bojů o nejvyšší stupně vítězů. V sobotním finále ztráta pár setin sekundy stačila „jen“ na stříbro. Nedělní adrenalinový finiš by potrápil nejednoho cílového rozhodčího a celou situaci rozřešila technika v podobě čipů na přední vidlici kola a zápis času protnutím cílové čáry.Skvělým výkonem Jakuba mohla Opava slavit letošní první zlato Jantarů a byla to ta nejsladší tečka závodního víkendu v Brně.
Velké poděkování patří všem členům oddílu, bez jejichž usilovné práce by přesun a uspořádání celé akce nebylo možné.DĚKUJEME!

Výsledky MBL Opava: (sobota/neděle)
Neregistrovaní jezdec: Hanuš Jandek 5/3
Licenční jezdci: B7: Teodor Adamec 8/17, Thomas Bilato 10/18, Adam Vícha 17/16, Vojtěch Kokošek 11/10, B8: Daniel Tesař 7/-, B9/10: Tomáš Vícha 14/8, B11/12: Václav Najser 9/4, B13/14: Viktorie Adamcová 20/18, Jakub Klement 2/1, Cruiser 30+: Michal Kokošek 16/11, Tomáš Vícha st. 17/-.

Aktuální novinky a informace

22. září 2021

V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

Číst dále...

8. září 2021

Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

Číst dále...

27. srpen 2021

Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno