První víkend v září se konal 9.-10. závod Moravské bikrosové ligy v Hranicích. Na tento poslední závod na Moravě se sjelo 205 závodníků nejen z Moravy ale i z Čech. Počasí bylo jako na houpačce v sobotu se závodníci pod chrániči potili a v neděli jim pro změnu pršelo na záda. Přesto se oba závody odjely a do Opavy to přineslo cenné kovy.

Na sobotní závod přijelo poprvé načerpat závodní zkušenosti 7 nováčků opavského oddílu BMX SK Jantar Opava a v závodě je bylo vidět. Dvěma z nich se podařilo postoupit až do finále. Bronz domů dovezl pětiletý Šimon Řehulka a jako pátý dojel sedmiletý Hanuš Jandek.
V sobotu mezi licenčními jezdci naše barvy obhajovali v kategorii B7 3jezdci: Teodor Adamec, Thomas Bilato a nejlépe si vedl Vojta Kokošek, který postoupil do finále a dojel sedmý. V kategorii B8 bojovali za Opavu Daniel Tesař a Jakub Jíra, kterým se nepodařilo postoupit do semifinále. V kategorii B9 Tomáš Vícha skončil v semifinále. Další želízka v ohni jsme měli v B12, kde se pustila do boje Anetka Šamarová a poprvé letos v MBL závodil Jan Kapler. Ten, natěšený na svůj první závod, si vyjel stříbrný pohár. Naše stálice v kategorii B13/14 Jakub Klement opět nezklamal po krásném zavření soupeře v druhé zatáčce skončil na stupni nejvyšším a domů dovezl zlato. V kategorie Cruiser opavské barvy hájil Tomáš Vícha st., který bohužel po pádu v 1.rozjížďce skončil v nemocnici s natrženou ledvinou.
V neděli z důvodu špatného počasí naše řady prořídly, ale i tak se bylo na co dívat. Mezi nelicenčními jezdci se nejlépe dařilo Hanuši Jandekovi, který vybojoval stříbrný pohár. Do finále se dostal i Šimon Řehulka, ale po pádu dojel jako osmý. U licenčních závodníků v kategoriích B7 a B8 se v těžkém terénu promočené trati nikdo neprobojoval až do finále. Oproti tomu v kategorii B11/12 velice překvapila naše bikrosová dračice Anetka Šamarová, která jela ve finále jako čtvrtá. Její naděje na medaili zhatil pád na kluzském terénu. Nakonec tedy 8.místo Jakub Klement v B13/14 se pokusil obhájit sobotní 1.příčku, ale na startu byl rychlejší jeho soupeř ze Studénky a Kuba dojel těsně druhý.
Další týden nás čekají největší bikrosové závody MČR BMX v Benátkách nad Jizerou, tak budeme Jantarům z opavského oddílu BMX držet palce.

Výsledky MBL Hranice: (sobota/neděle)
Nelicenční jezdci: Hanuš Jandek 5/2, Šimon Řehulka 3/8, Matěj Kukla 12/10, Adam Kukla 12/11, Vilém Sládeček 21/-, Zoe Hanáková 14/-, Dominika Honková 17/-
Licenční jezdci: B7: Teodor Adamec 16/-, Thomas Bilato 15/12, Vojtěch Kokošek 7/13, B8: Daniel Tesař 19/11, Jakub Jíra 23/13, B9/10: Tomáš Vícha 12/-, B11/12: Aneta Šamarová 14/8, Jan Kapler 2/-, B13/14: Viktorie Adamcová 17/-, Jakub Klement 1/2, Cruiser 30+: Tomáš Vícha st. 19/-.

 

Aktuální novinky a informace

22. září 2021

V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

Číst dále...

8. září 2021

Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

Číst dále...

27. srpen 2021

Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno