V polovině září bikrosoví nadšenci zažili svůj vrchol sezóny v Benátkách nad Jizerou na závodech Mistrovství České republiky. V sobotu se jel závod jednotlivců a v neděli závod družstev. Na úvod byl slavnostně otevřen nový osmimetrový startovní pahorek, ze kterého závodí jezdci kategorie ELITE a JUNIOR. Po zpěvu hymny se na dráhu rozjeli 3 jezdci a za svými bajky nechali čoudit dýmovnice v barvách trikolory a za jásotu diváků dojeli až do cíle. A závody mohly začít.

Na startovní listině bylo zaregistrováno skoro 400 jezdců z celé republiky s plánem zajet co nejlepší umístění ve své kategorii či přímo získat mistrovský dres ČR. Mitrovské tituly v nejprestižnějších kategoriích si odvezli: v kategorii Junior Women Michaela Hájková z Olympusu Brno, Eliška Bartůňková z Jeseníku v kategorii Elite Women a v kategorii Elite Men vyhrál Mikuláš Nevrkla z B4 Teamu Šumperk.
Také opavský oddíl nasadil 13 licenčních jezdců do boje o medaile. V nejmladší kategorii B6 si přijel odjet svůj první licenční závod Šimon Řehulek a posbíral zde cenné zkušenosti. V kategorii B7 se na start postavili 3 opavští rideři Teodor Adamec, Thomas Bilato a Vojta Kokošek. Z počtu 31 jezdců se podařilo postoupit do finále Vojtovi Kokoškovi, kde i po nevydařeném startu předjel 2 soupeře a domů si dovezl pohár za 6. místo. V nejpočetnější kategorii B8 soupeřilo o titul 42 jezdců. Opavu zde reprezentovali 2 jezdci Jakub Jíra a Daniel Tesař. Oba se probojovali do čtvrtfinálových jízd a Daniel pokračoval i v semifinále, kde si vyjel si 12. místo. Stejného umístění dosáhla v kategorii B11 Anetka Šamarová. V kategorii B9 si svůj druhý závod letošní sezóny přijeli užít dvojčata Vilém a Jáchym Piskořovi, kde si více dařilo Vildovi, který se probojoval do čtvrtfinále. Tam ale bohužel jeho závod skončil a dál nepostoupil. Další opavák Jan Kapler v kategorii B12 si vedl velice dobře, ale v semifinále se nedostal mezi 4 postupující a nakonec to stačilo 10. místo. V nabité kategorii B14 opavské barvy na dresu vezl Jakub Klement. Tomu se podařilo postoupit až do finále, tam ve velmi těžké konkurenci získal nejlepší umístění pro opavský oddíl a to pohár za 4. místo. Také v kategorii Cruiser jsme měli 2 bikery. V kategorii Cruiser Mini se poprvé na 24´palcovém kole postavila na start Viktorie Adamcová a v nabité konkurenci ji postup do finále uteklo o bod a skončila na 9. místě. V kategorii Cruiser 30+ si své síly poměřil Michal Kokošek a ten dojel jedenáctý. V neděli se jel závod družstev. Opava postavila na trať 3.družstva. Nejlépe se dařilo družstvu A, které reprezentovali: Jakub Klement, Jan Kapler, Anetka Šamarová a Vojta Kokošek. V těžké konkurenci 74 družstev skončili na 20.místě.

Celkové výsledky MČR jednotlivců:
B6: Šimon Řehulka 37., B7: Vojtěch Kokošek 6., Teodor Adamec 21,, Thomas Bilato 26., B8: Jakub Jíra 27., Daniel Tesař 12., B9: Vilém Piskoř 27., Jáchym Piskoř 34., B11: Aneta Šamarová 12., B12: Jan Kapler: 10., B13/14: Jakub Klement 4., Cruiser Mini: Viktorie Adamcová 9.,Cruiser 30+: Michal Kokošek 11.

 

Aktuální novinky a informace

22. září 2021

V Pardubicích se v září konal největší bikrosový závod, a to Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev. Do Pardubic se sjelo poměřit své síly 385 závodníků. Ani opavský oddíl nesměla na této vrcholné akci bikrosové sezóny chybět. Opavský Jantar poslal do bojů 15 jezdců.

Číst dále...

8. září 2021

Na závěr prázdnin přivítali 7.-8.kolo Českého poháru BMX v jihomoravské Míkovice.  Po delší pauze se zde sešlo skoro 250 jezdců z celé České republiky. Z opavského oddílu BMX jsme mohli vidět celkem 12 jezdců bojovat o cenné kovy.

Číst dále...

27. srpen 2021

Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno