Po zrušení MS BMX pro kategorie challenge se rozhodl team BMX RACING KIDS uspořádat mezinárodní závod pro tyto challenge kategorie v italské Veroně. I opavský oddíl BMX Jantar Opava, zde vyslal svých 5 jezdců, poprat se o cenné trofeje. Celkem se závodu zúčastnilo více než 350 jezdců.


Závody probíhaly ve dvou dnech. V sobotu se závodilo v kategorii B7-B12 a kategorii Cruiser a v neděli závodily kategorie B13- B17+. Z Opavy jsme mohli v sobotu vidět závodit v kategorii Boys B8 Vojtu Kokoška, který po rozjížďkách i přes pád v poslední rozjížďce postoupil do semifinále. V semifinálové jízdě po vydařeném startu udělal chybu v první zatáčce a nechal se podjet dvěma soupeři. Do finále A nepostoupil. Finále B o pořadí 9. - 16. místa s přehledem vyhrál a celkově skončil devátý. Největším želízkem v ohni byl opavský jezdec Adam Peterek v kategorii Boys B10. Ten ukázal své bikrosové umění a bravurně se probojoval až do finále, kde si dojel pro stříbrný pohár. Dalším sobotním závodníkem byl v kategorii Cruiser 35-45 let Michal Kokošek. Ten si rovněž zajel finále, kde skončil na 7. místě.

V neděli v kategorii Girls 13 opavské barvy hájila Aneta Šamarová. Ve finálové jízdě si vyjela 6.místo. Robin Peterek v kategorii Boys 15 si taky nevedl špatně. Po základních rozjížďkách postoupil do semifinále, kde se mu postoupit dál nepodařilo a celkově skončil dvanáctý.

Aktuální novinky a informace

21. červenec 2022

 O prvním prázdninovém víkendu se ve dnech 2. - 3. 7. 2022 v Praze – Řepích uskutečnil největší bikrosový závod roku – MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY BMX 2022. V sobotu se konalo Mistrovství ČR BMX jednotlivců a v neděli se pokračovalo závodem družstev. Na start jednotlivců se postavilo celkem 400 jezdců. Z Opavy přijelo do Prahy 18 jezdců reprezentovat oddíl SK Jantar Opava. Medailové umístění vybojovali hned dva oddíloví jezdci. Titul Mistra ČR v kategorii B16 zaslouženě vyjel Jakub Klement, který se navíc může pyšnit vůbec nejrychlejším časem všech jízd sobotního závodu. Bronzovým medailistou se na tomto mistroství stal Adam Peterek v kategorii B11. I ostatní opavské jantary bylo v Praze vidět.

Číst dále...

30. červen 2022

Po 3 letech se znovu sešli bikrosoví nadšenci a závodníci v přerovských lagunách na 9.-10. závodě Moravské bikrosové ligy. Dráha byla připravena v perfektním stavu a celý víkend si zde užilo skoro 160 jezdců. Z Opavy jsme zde mohli vidět závodit 13 jezdců. Mezi nimi jsme měli hned 3 nováčky, kteří se poprvé postavili do závodní rampy, aby poměřili svoje schopnosti se soupeři.

Číst dále...

23. červen 2022

Ani v úporných vedrech si 334 závodníků z celé republiky nenechalo ujít 3.- 4. závod Českého poháru BMX na nejmodernější dráze v Česku v Benátkách nad Jizerou. Tato dráha včetně svého SX pahorku pro elitní jezdce, může směle konkurovat evropských drahám pořádajícím závody Evropského poháru BMX. Opavský oddíl SK Jantar vyrazilo reprezentovat 11 jezdců. Ti zde měli velmi těžkou a početnou konkurenci, ale přesto je bylo vidět a nevedli si špatně.

Číst dále...

Umístění

Naše bikrosová dráha se nalézá na ulici Jaselská v Městských sadech v Opavě v místě,
kde je ulice Jaselská přerušena severním obchvatem Opavy.

Odkaz na mapy.cz

Kontakt

Předseda oddílu: Tomáš PISKOŘ
Mobil: 606957405

E-mail: bmxjantaropava@gmail.com

Dráha - provoz

Pondělí - Pátek: 16:00 - 18:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 19:00
V době oficiálních tréninků zavřeno